DANIŞMANLIK

Ejder Meyvesi Pitaya Danışmalık

1900’ lü yılların başlarından buyana ticari olarak gelişim gösteren Ejder Meyvesi Pitaya’nın ana vatanı Orta Amerikadır sonradan Güney Amerika, Uzak Doğu, Avustralya ve diğer kıtalar ve ülkelere de yetiştirilmeye başlanmıştır.Tropikal iklim şartlarına uyum sağlamış olan bu bitki Türkiye gibi geçiş iklim şartlarının yer aldığı Ilıman iklim kuşaklarının da bir kısmına uyum sağlamaya başlamıştır.Temelde dış kabuk kısmı pembe, sarı ve yeşil olarak iç et kısmı beyaz pembe, kırmızı ve mor olmak üzere toplamda 100 den fazla türü mevcuttur. Mersin ve Antalya da ki seralarımızda bu türlerden 100 civarında bir kısmını yetiştirmekteyiz.

Türkiye de Pitaya

Türkiye de Ilıman iklim kuşağının belirgin özelliğinin taşıyan yaz ve kış dönemi sıcaklık farkı en düşük olan Akdeniz İklimin de örtü altında kendine uygun bir gelişim sağlayan Ejder Meyvesi Pitaya nın belirgin hassasiyetleri mevcuttur. Aşırı soğuk hava nın etkisi özellikle (0) derecenin altına düştüğü zamanlarda bitki olumsuz etkilenmektedir. Aşırı sulama ve yağmur etkisi kökleri çürüterek olumsuz etkilemektedir. Aşırı sıcak hava bitkiyi boğarak gelişimini olumsuz etkilemektedir. Havasızlık yine benzer bir etki yaparak hastalıklara davet çıkarmaktadır. Dikim yapılacak toprak ve her lokasyon kendi içerisinde farklı etkilere ve hava şartlarına sahip olduğundan yetiştiricilik sırasında dikkat edilmesi gerek hususlar mevcuttur.

Sürecimiz


Türkiye de Ejder Meyvesi olarak bitkinin yetiştiriciliğin de 4 . yılımızın içerisindeyiz tüm bu yetiştiricilik yaptığımız süre de Orta ve Güney Amerika, Uzak Doğu ve Afrika dan bir çok gurubu online olarak takip edip araştırmalar yaptık, İspanyadan, Mısırdan yetiştiricilerle toplantılar ve çiftlik gezileri düzenledik ve bunların dışında kendi farklı lokasyondaki seralarımızda birçok farklı olumlu olumsuz durumlarla karşılaştık ve bunlar bizi tecrübelendirdi. En güzel öğrenme yöntemi olan deyim yerindeyse ‘’düşerek ve kalkarak’’ öğrendik şimdi bunları bitkinin yetiştiriciliği yapan tüm yatırımcılarımıza aktarıyoruz.

Projelerimiz

Mersin – Erdemli de 3 dönüm, Antalya – Kepez de 2 dönüm kendimize ait Ejder Meyvesi seramız bulunmaktadır. Bunların dışında Antalya- Muratpaşa (1,5) Antalya-Gaziler (1), Antalya – Aksu (3), Antalya-Serik (1), Antalya – Alanya (10), Antalya-Kemer (3), Antalya-Kumluca (1), Antalya – Gazipaşa (7), Mersin – Silifke (1), Mersin – Erdemli (6), Mersin – Merkez (2), Mersin-Tarsus (10), Adana-Kozan (5), Adana-Yumurtalık (2), Hatay (1), Aydın (10,5) olmak üzere 70 dönüm arazide kurulum ve danışmanlığını yaptığımız ve fidan verdiğimiz Ejder Meyvesi Pitaya yatırımcılarımız ve projelerimiz bulunmaktadır. 2020 sonuna kadar 100 dönüme yakın projelerimiz hayata geçirmek üzere çalışmalarımız devam etmektedir. Özellikle kurulum sırasında , budama döneminde ve meyve döneminde danışmanlık yaptığımız seralar ımızın içerisine girerek strateji geliştirmekteyiz. Danışmanlık yaptığımız seralarımızda yapılan toprak analizleri sonucunda Ejder Meyvesinin isteklerine göre her üç aylık dönemlerde yeni bir bakım programı hazırlayıp uygulama yapmaktayız.


Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim/ ulaşabilirsiniz.

Sera 1: Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin
Sera 2: Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya
Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul
MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi hakkında daha detaylı bilgi için https://pitayasepeti.com/contact/ ve 0532 432 07 93 numaradan ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya Danışmanlık
https://www.youtube.com/watch?v=aBL9Io28RU0&t=47s
https://www.youtube.com/watch?v=63f_t04-w_g&t=1s

4 thoughts on “DANIŞMANLIK

 • 21 Şubat 2020 tarihinde, saat 06:37
  Permalink

  almış olduğum pitayanın yeni sürgünlerini yanlışlıkla çocuklar kırmış toprağa diktim ancak tutarmı veya nasıl bir yol çiziyim yardımcı olursanız sevinirim .
  orhan durna
  05353942168
  saygılarımla

  Yanıtla
  • 28 Şubat 2020 tarihinde, saat 19:28
   Permalink

   Merhabalar,

   Kaktüs ailesinden Ejder Meyvesi çelikleme yöntemi ile dalından çoğaltılabilmektedir. Kopan dal uygun şartlarda toprakta veya suda yeniden
   köklendirilebilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.ejdermeyvesipitaya.com ve 0532 432 07 93

   Yanıtla
 • 2 Ağustos 2020 tarihinde, saat 20:58
  Permalink

  merhaba
  istanbul çatalca bölgesinde 7000 m2 yerimiz var 5000 m2 meyve yetiştirmek istiyorum mümkün mü acaba

  Yanıtla
  • 4 Ağustos 2020 tarihinde, saat 12:55
   Permalink

   Merhabalar,

   İstanbul Bahçeşehir de yetiştirilmektedir. Ticari bir yatırım için detayları görüşebiliriz. 0532 432 07 93 numaradan ulaşabilirsiniz.
   Teşekkürler

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir