Ejder Meyvesi Yatırım için Uygun mu ?

Tropikal bir meyve olan ejder meyvesi dünyadaki ve Türkiye deki iklim değişikliğine de bağlı olarak kendisine uygun bir yetiştirilme alanı buldu. Özellikle Akdeniz ve Akdeniz ikliminin geçiş iklimi olarak yaşanan ılıman iklim şartlarının hüküm sürdüğü bölgelerde örtü altı yetiştiriciliği yapılarak ülkemize kazandırılan bu egzotik meyve yatırımcısının da yüzünü güldürdü. Katma değeri yüksek, şekli ve rengiyle albenisi çok aynı zamanda sağlık açısından da birçok faydası olan bu ürün orta ve uzun vadeli yatırım açısından yatırımcısını memnun edecek bit potansiyel taşıyor.


Tüm dünyada ki yetiştirilen ejder meyvesi pitaya ülkemizde turfanda etkisi ile pazara çıktığı dönem olarak avantajlı olması ve aynı zamanda Avrupa, Orta Doğu ve Rusya pazarlarına konum olarak yakınlığı bu avantajı pekiştiriyor. Küresel olarak yetiştirilen bu ürünün Türkiye deki yetiştirilme alanları henüz yolun çok başında olduğumuzu göstermekte bu da yatırımcılar açısından cazibesini arttırmaktadır.

Ejder meyvesi Pitaya nın küresel pazardaki konumu, kimlerin yetirştirip nerelere ihracatını yaptığı, Türkiyedeki yetiştirilme alanları ve tonajları ile 2021 yılı beklentileri hakkında hazırlamış olduğumuz sunumun detaylarına aşağıdan ulaşabilir bu veriler ışığında yatırım planlarınızı şekillendirebilirsiniz.
Bilgiler 200 e yakın üreticiler arasında SurveyMonkey aracılığı ile yapılan anketlere ve uluslararası ülkelerin ihracat bilgilerine dayandırılarak yapılmıştır.

Faydalı olması dileklerimizle.
Oğuzhan KILIÇ

Ejder Meyvesi Yatırım için Uygun mu ?
Ejder Meyvesi Yatırım için Uygun mu ?

Yetiştiricilik ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize 0532 432 07 93 numaralı telefonumuzdan, veya aşağıdaki iletişim formumuzdan ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

İletişim Formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz