Ejder Meyvesi Fidan Satışı

Ejder Meyvesi vegetatif bir şekilde yine kendi meyve dallarından çoğaltılabilinir. Belirli dönemlerde budamalar yapılmak zorunluluğu vardır. Erken dönemlerde çıkan filizlerin yada derin budama zamanlarındaki filizlerin kesilip köklendirilmesiyle yeni fidanlar elde edilebilir. Stratejik olarak bu bu filizler köklendirilmeden başlangıç dönemlerinde kesilerek bitkinin daha hızlı büyütülmesi hedefleneceği gibi bu filizler büyütülerek köklendirilip yeni fidanlar ve ağaçlar elde edilebilir.

Köklendrilen filizler bir süre sonra dikim yapılmak için hazır hale gelecektir son bahar ve kış aylarında bu süreç çok uzun olurken ilk bahar ve yaz aylarında çok daha hızlı gerçekleşir.

Danışmanlık ve Fidan satışı 

Ejder Meyvesi Fidan Satışı yapıldığında asıl önemli olan konu bu fidanların kaç cm derinliğe dikilecek ? Nasıl bir lokasyonda nasıl bir toprak yapısında dikilecek ? Hangi strateji ile nasıl bir dikim yapılacak ? İlk budaması ve ilk sulaması nasıl yapılacak ? İlk hafta? İlk ay ? İlk üç ay ? İlk sene ? ilk bahar ? İlk kış ? İlk yaz ? ilk tomurcuklar ? İlk çiçeklenme ve ilk meyveler ? İlk derin budama ? gibi çok önemli detayların yaşanacağı bir süreç beklemektedir yatırımcıyı. Danışmanlık özellikle ilk sene yetiştirme dönemi için çok önemli hale gelmektedir. Tüm bu soruların yanıtlarını öğrenebilmek ve bilinçli üretim yapabilmek için danışmanlık almak gerekmektedir.  

Bilinçli Üretim

Danışmanlığın içeriğinde 1 yıl içerisinde 3 farklı en önemli dönemde seraya ziyaret gerçekleştirilir. İlk fidan dikimi ve kurulum aşamasında kurulum stratejilerinin belirlenim dikimin gerçekleştirilmesinin ardından 3 aylık bir bakım programı uygulaması bırakılır bu program 3 er aylık dönemde hava şartlarına ve mevsime göre yenilenir. 

İkinci kes sera ziyareti derin budama zamanında yapılarak derin budamanın şekli ve zamanlaması gösterilir.

Üçüncü en önemli zaman olan meyve zamanı yeniden sera ziyareti gerçekleştirilerek; Tomurcuklanma ? Tomurcuk budaması ? Çiçeklenme ? Meyve adetleri büyüklük küçüklük ? gibi önemli sorular cevaplanarak yeni bir strateji geliştirilir.

Böylece asıl önemli olan konu fidan satışından çok bu fidanların Dikilmesi ? Bakımının nasıl yapılacak olması ? ve Meyveye dönme süreçleri ?gibi ilk yıldaki acemilikle beraber bariz net hatalar yapmadan meyve alınmasıdır. 

Tüm bu süreçlerde yan yana olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için Tel:0532 432 07 93  https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim