Ejder Meyvesi

BLODY MARY

EJDER MEYVESİ PİTAYA BLODY MARY

Lezzet……………………………………………….. (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………………….. (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………………………………..(&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya BLODY MARY derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya BLODY MARY

BLODY MARY Ejder Meyvesi Pitaya, olgunlaştığında ortalama büyüklükte  meyvelerden biridir. Meyve genelde 250 – 500 gram ağırlığındadır. Meyve yemek için orta lezzetlidir. Brix değeri 11-14 aralığında dır. Kırmızı likopen bakımından zengindir bunun için meyve renklendirme açısından mutfakta bir çok karışımda kullanılabilir. Çoğu kırmızı Ejder Meyvesi Pitaya gibi, Blody Mary de antioksidan bakımından çok zengindir. Gövdeleri ve meyve dalları üç yanaklı ve dikenleri çok belirgin ve büyüktür. Gövde kısmı, açık renklere ve keskin bir çizgiye sahiptir. Ejder Meyvesi Pitaya Blody Mary yeni filiz verme bakımından oldukça iyidir ve aynı zamanda meyve döneminde de verimi yüksektir.  Meyve verme zamanı haziran ayı sonundan ekim ayına kadar olan zaman aralığındadır. Ekim ayı içerisinde gece sıcaklığı 15-16 derecenin altına düştükten sonra yeni tomurcuk yapmayı bırakır ve sadece üzerindeki meyveleri büyüterek meyve sezonu sonlanır

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

2 thoughts on “BLODY MARY

  • Erkut Tekin

    Hocam siam red türü hakkında bilgi verir misiniz?

  • ejdermeyvesipitaya

    Merhabalar,
    Telefon ile detaylı bilgi verilmiştir.
    Teşekkürler

Bir yanıt yazın