Ejder Meyvesi

Royal Red Ejder Meyvesi Pitaya

Royal Red Ejder Meyvesi Pitaya

Lezzet…………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……..……..(&) (&) (&) (&)(&)

Derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Royal Red

Royal Red Ejder Meyvesi Pitaya, Hylocereus cinsinden melez çeşittir. Meyve, 400 – 800 gram ağırlığında, orta ve üstü iç et kısmı mor meyvelerden oluşan, kendi kendine tozlanabilen bir çeşittir. Hylocereus guatemalensis cinslerin de olduğu gibi üç açılı ve belirgin batan dikenleri vardır.

Hızlı gelişir ve meyve üretimi çok yüksektir. Bu cins üç ile altı aralığın da çiçek açar, ve bu bitki çok miktarda filiz ve tomurcuk üretir. Toprak, hava, bakım koşullarına bağlı olarak birinci yılında meyveye döner. Diğer Ejder meyvesi Pitaya türlerindeki gibi, eğer dalın sağlıklı bir parçası kesilse, toprakta köklenerek yeni ayrı bir bitkisi olabilir. Bu türün meyvelerinin lezzeti mükemmel ve mor etlidir. Kendi kendine tozlaşır elle tozlanmaya ihtiyacı yoktur. Dalında olgunlaştıktan sonra uzun süre meyve deforme olmadan ve hasat edilmeden bekleyebilir ve raf ömrü uzundur

Royal Red Ejder Meyvesi Pitaya türü Akdeniz İklim şartlarına ve topraklarına uyum sağlamış ve favori çeşitlerimizdendir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

4 thoughts on “Royal Red Ejder Meyvesi Pitaya

 • Murat gül

  İyi akşamlar.Hataydan yazıyorum.Pitaya serası kurmak istiyorum.Hatayda üretimi yapılan yer var ise adres bilgisi verebilirmisiniz.Gezip görmek istiyorum.

 • ejdermeyvesipitaya

  Merhabalar,
  Erzinde 1 dönümlük danışmanlığını yürüttüğümüz bir seramız var. Erdemli de size çok uzak değil aslında erdemli deki seramız bu işin okulu konumundadır. detaylar için 0 532 432 07 93 numaradan ulaşabilirsiniz

 • Can Sinan

  Merhaba, Üstadım bir taraftan yeni yeni yapılan seralar diğer taraftan satamayıp battığı söylentisi yayılan üreticiler duymaya başladık. https://www.ensonhaber.com/ic-haber/ejder-meyvesi-icin-isini-birakti/yorumlar sitesinde de bir ton olumsuz yorumlar var. Tad konusunda haksız da sayılmazlar sanırım. Acaba hakikaten satışında sıkıntı mı var, denilen gibi tanesi 14-15 TRY satılması zor mu? Üretici haberlerine bakıyorsun, yok sattı , taleplere yetişemedi yazıyor, yiyenlerin yorumlarına bakıyorsun tadı birşeye benzemiyor sakın almayın diye yorumlar çoğunlukta. Fiyatını ve tadını Tüketici beğenmiyorsa bu üreticilerden kim talep ediyor da talebe yetişemiyorlar. İyice korkmaya başladım doğrusu.Fide fiyatlarında da ciddi düşüşler görüyorum. Sanki meyveden para kazanamayanlar çok kazanıyor imajı vererek zararlarını fideden amorti etmeye çalışıyormuş intibası vermeye başladı. Henüz meyve almış değilim ama çok masraf ettim , hala da etmeye devam ediyorum. Meyveler medyadaki fiyatlara satılmazsa çok fena. Henüz nereye satacağımızı da bilmiyoruz zaten , inşallah emeklerimiz hayallerimiz boşuna değildir. Allah cümlemizin yolunu rızkını açsın.İyi çalışmalar bol bereketli kazançlar dilerim.

 • ejdermeyvesipitaya

  Merhabalar,
  Pazar konusu önemli ihracat konusunda birlikte hareket edebileceğimiz anlaşmalar yaptık. 0532 432 07 93 numaradan ulaşabilirseniz detayları konuşabiliriz.
  Teşekkürler.

Bir yanıt yazın