Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar

Lezzet……………………………………(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………… (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …..……..……..…(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar Çeşidi;

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar, Hylocereus türüdür. Uzun yıllar süren bitki ıslahının ve dikkatli seçimin sonucu olan Edgar, minik yenilebilir siyah tohumlarla birlikte tatlı ve keskin, kırmızımsı – mor arası bir iç ete sahiptir. Yuvarlak kırmızı meyvenin dış kabuğu üzerinde belirgin ölçek ve yüzgeçleri vardır. Kırmızı ve mor etli türden olan Edgar sağlığınız için uygun olan doğal bir antioksidan yönünden zengin likopen içerir. Meyve dalları Orkide Kaktüsü’ne benzer ve destek için bir kafes gerekir. 1,5 – 2 metre boyunda olgunlaştığında, çiçeklenme başlar ve meyve verir. Meyve çiçek açtıktan dört ila beş hafta sonra olgunlaşır. Ejder Meyvesi Pitaya Edgar yaz ve sonbahar mevsimi boyunca ardışık hasat döneminde meyve verir. Muhteşem bir görünüme sahiptir listemizde üst sıralarda yer almaktadır.

Güneşli bir yer tercih eder. Büyümesi kolay ve agresiftir. Hylocereus melezi olan Edgar uzun yıllar uğraşılar sonrasında türetilmiştir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Edgar
Ejder Meyvesi Pitaya Edgar
Ejder Meyvesi Pitaya Edgar
Ejder Meyvesi Pitaya Edgar
https://www.youtube.com/watch?v=Q8kq2pFHrWY

Bir yanıt yazın