Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Connie Mayer

Ejder Meyvesi Pitaya Connie Mayer

Lezzet………………………………..…(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………… (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………………………. (&) (&) (&)

Derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Connie Mayer Çeşitleri

Hylocereus stenopterus ve Hylocereus undatus’tan gelen melez bir çeşittir. Alman hibritleyici Eckhard Meier tarafından oluşturulan üç melezden biridir. Diğer iki çeşit Bruni ve Kathie Van Arum’dur . Bu türlerin detaylarına da www.ejdermeyvesipitaya.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Hylocereus’un tipik meyve dalları üç taraflıdır. Dikenler genellikle Bruni çeşidine benzer tek bir dikenlidir  .

Çiçek, iç yaprakları açık pembe, kenarlara ve beyaz uçlara mor gölgelendirme yapan orta büyüklükte bir çiçektir. Çiçek tomurcuğu en az çiçek kadar etkileyicidir. Mersin ve Antalya da, çiçek gece karanlığında açılır ve güneş doğarken kapanır. Diğer çeşitlere kıyasla bu çok daha erken kapanır. Meyveler küçük ve bol miktarda 300 ila 400 gram ağırlığındadır. Yeşil kabuğu olgunlaştığı zaman limon sarısı – limon yeşili yüzgeçleri oluşur ve beyaz etli şeffaf pembe bir renge kavuşur. Meyve dalında ne kadar uzun kalırsa okadar çok lezzetli olur. Yapılan testlerde 20’lik bir Brix derecesi ile test edilmiştir. Lezzet profili çok lezzetli ve hindistancevizini andırmaktadır. Bruni ve Kathie Van Arm meyvesi ile hemen hemen aynı lezzet ve tad vermektedir. Conie Mayer elle tozlamaya ihtiyacı vardır ve kendi poleni ile değil çapraz tozlamaya ihtiyaç duyar. Vietnam White, Vietnam Jaina gibi cinslerin polenleri ile tozlanabilir.

Bu Ejder Meyvesi Pitaya çeşidi, Akdeniz İklim şartlarına ve  topraklarına uyum sağlamıştır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya  Connie Mayer
Ejder Meyvesi Pitaya Connie Mayer

Bir yanıt yazın