Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA GIANT KING

EJDER MEYVESİ PİTAYA GIANT KING

Lezzet…………………………..……(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi……………………… (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………..….(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Giant King derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Giant King Ejder Meyvesi;

Giant King Ejder Meyvesi çeşidi, bir Hylocereus cinsi ve bir undatus türüdür. Bu çeşit, tatlı aromalı bir meyveye sahip olması dışında her yönden diğer undatus türlerine benzer. Bazıları ismini Beyaz Kral (White King) olarak isimlendirdi. 

Giant King bitkisi, boyut olarak büyüktür. Gövdeler farklı parçalara ayrılmış ve küçük dikenler ile üç kenarlıdır. Çiçekler aynı zamanda undatus’un karakteristiğindedirr ve kendi kendine döllenir. Bu çeşit, poleni hemen hemen her çeşit Dragon Fruit polenini dölleyebildiği için genel bir tozlayıcı olarak kabul edilir. Çiçekler günbatımında tamamen açılır, büyüktür ve gün doğumundan birkaç saat sonra kapanır.  

Meyveler kırmızı tenli ve yeşil yüzgeçli yaklaşık 500 gram ağırlığındadır. Tomurcuktan çiçeğe 15 gün, çiçekten meyveye 30 gün sürmektedir. Et rengi tamamen beyazdır ve sert bir dokuya sahiptir. Test edilen ilk meyve mükemmel tada sahip 16.6’lık bir brix’e sahipti  . Diğer yetiştiriciler, White King Hollywood’un 20’den fazla brix derecelendirmesini test ettiğini bildirmekteler. İlk meyve verme sezonu olduğu için bunu ilerleyen yıllarda paylaşılacaktır

Özetle, bu www.ejdermeyvesipitaya.com’un sunduğu en iyi undatus çeşitlerinden biridir. Ticari üretim yapan tüm üreticilerde olması gereken bir çeşittir.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Giant King
Ejder Meyvesi Pitaya Giant King

Bir yanıt yazın