Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA AMERICAN BEAUTY


Ejder Meyvesi Pitaya American Beauty derecelendirme tablosu:

Lezzet………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi……………………….. (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………….(&) (&) (&) (&)

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

American Beauty Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

American Beauty Ejder Meyvesi Pitaya çeşidi, Hylocereus cinsinden ve guatemalensis türünden gelir. Bu çeşitin hem içteki et kısmı hem dıştaki kabuk kısmı etkileyici bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda bu güzel görünümünü destekleyecek bir lezzete sahiptir. Meyvenin büyüklüğü 300 – 450 gram arasında değişmektedir ve çapraz yada elle tozlamaya ihtiyaç duymamaktadır fakat manuel olarak eller döllenmeye yardım edilirse meyve kalitesi yüksek olur. Meyve olgunlaştığında yuvarlaktır ve koyu yeşil yüzgeçler pembe kabuğa karışarak meyveye farklı bir renk verir. Bitkinin sapları küçüktür ve dikenleri üç taraflıdır. Guatemala türlerinin çok tipik ve kalp şeklinde bir dış dalgalı yapıları vardır. Bu tür Ejder Meyvesi nin en gözde çeşit lerinden biridir. Diğerleri ise Dark Star, Physical Graffiti, Red Giant ve Vietnamese White dır. Yapılan DNA testleri American Beauty ve Bien Hoa Kırmızısının aynı olduğunu göstermektedir. Bien Hoa Red biraz daha büyük meyveler verir. Bu Ejder Meyvesi Pitaya çeşidi, Mersin Erdemli ve Antalya Kepez topraklarına uyum sağlamıştır. Biraz geç büyüme göstermektedir meyve verimi ikinci seneye sarkabilir. Fakat muhteşem bir aromaya sahiptir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya American Beauty
Ejder Meyvesi Pitaya American Beauty

Bir yanıt yazın