Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA MEXICANA

EJDER MEYVESİ PİTAYA MEXICANA

Lezzet……………………………………….(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………….……… (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Mexicana derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Mexicana Çeşidi;

Mexicana ejder meyvesi çeşidi, Hylocereus cinsinden ve undatus türünden gelen bir melezdir. Bu Ejder meyvesi veya Pitaya çeşidi Meksika’ya özgüdür. Meyveler, parlak pembe kabuklu ve beyaz etli 450 ile 750 gram aralığındadır. Bu meyve çok gösterişlidir. Dal ve diken yapısı vietnam white çeşidini andırmakta hatta neredeyse aynı özellikleri taşımaktadır. Meyvenin ortalama brix değeri 15’tir ve hoş bir asidik tadı vardır. Meyveler, vietnam white çeşitlerinde olduğu gibi çiçek tozlaştıktan ortalama 32 gün sonra toplanmaya hazırdır. Bu bitki, çok sağlıklı bir çeşittir ve aynı zamanda kendi kendine tozlaşır. Bu iki özellik, yeni başlayanlar için Mexicana çeşidini büyük bir tercih sebebi haline getirmektedir. Mersin ve Antalya da hava şartlarına uyum sağlayarak uygun bir şekilde yetiştirilebilmekte ve tavsiye edilmektedir.

 Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

ejder meyvesi pitaya mexicana
ejder meyvesi pitaya mexicana

Bir yanıt yazın