Ejder Meyvesi

Kemer (Tekirova) Ejder Meyvesi Pitaya Projemiz

1900 lü yılların başlarında kurulan Kemer, Antalya merkeze 43 km uzaklıkta Batı Toros Dağları’nın sahil tarafında kıyı boyunca uzanan bir yerleşim merkezidir. Bolgede genellikle Akdeniz iklimi egemendir. Yazları kurak ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı geçer. İlçenin kıyı şeridine kar yağmaz. Kuzeyinin dağlarla kaplı oluşu, ılık ve güney rüzgârlarına açık bulunması, kış aylarında dahi en soğuk günlerin genellikle 10 derecenin altına düşmemesine neden olur. Deniz suyunun kış aylarında bile 15 derecenin altına düşmeyişi, çok yağışlı bir kaç hafta dışında bütün bir yıl denizden yararlanma olanağı sağlar.

Kemer, Antalya’nın ve ülkemizin en önemli turizm potansiyeline sahip yörelerindendir. Son zamanlarda yuksek kapasiteli tatil köyleri, 5 yıldızlı otelleri ve turizm merkezleri kurulmuştur. Önümüzdeki yıllarda da yeni yatırımlarla daha büyük kitlelere hizmet verebilecek duruma gelecek yatirimlar yapilmaya devam etmektedir. Önemli ulaşım bağlantılarına sahip Antalya kentine yakın olması, kıyı olanakları, kıyıya dek uzanan orman arazisi, antik merkezin varlığı, bölgenin organize turizm gelişim projesi anlayışıyla planlanması da potansiyeli artıran etkenler arasındadır.

Teslim ettigimiz, son projemizde, bu yüksek potansiyeldeki bölgenin tam ortasında Tekirova’da 3 dönümlük bir araziye 4000 adetlik fidan dikimi gerçekleştirerek büyük bir Pitaya üretim merkezini hayata gecirdik. Toros dağlarının denize yakın kıyı şeridindeki eteklerinde tamamen atıl olarak kullanılmayan bir araziyi tarıma elverişli bir hale getirip ekonomiye kazandıran İhsan Bey’ i tebrik ediyoruz. Çok zorlu bir süreç ve yaklaşık bir yıllık bir planlamadan sonra İhsan Bey bu atıl olan araziyi düzenlettirip önce iş makinaları ile düzleştirmiş taş duvarlarını yaptırmış bu düzelttirilen araziye özel hafif çakıl taşlı bir kırmızı toprak serdirerek sera kurulumunu yaptırmış ve Ejder Meyvesi Pitaya dikimi gerçekleştirerek de ülke ekonomisine kazandırmıştır.  Sera kurulumu sırasında bizim araziyi ziyaret etmemiz, arkasından İhsan Bey ve Koray Bey lerin Antalya Kepezdeki seramız, Alanya Oba bölgesindeki projemizi ziyaretleri ve son olarak Mersin Erdemli’deki seramızı ziyaretlerinin ardından bizim yeniden araziyi ziyaret ederek fidanların nakliyesinden sonra Kemer (Tekirova) Ejder Meyvesi Pitaya Projemiz 2019 Eylül ayının ilk haftasında hazır hale gelmiştir. Stratejik öneme sahip bir bölgede kurulan bu tesis İhsan Bey ve değerli ailesi ile bölge turizm işletmelerine hayırlı uğurlu olsun. 

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Kemer (Tekirova) Ejder Meyvesi pitaya
Kemer Tekirova Ejder Meyvesi Pitaya

Bir yanıt yazın