Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA EL GRULLO

EJDER MEYVESİ PİTAYA EL GRULLO

Lezzet………………………………(&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………… (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………… (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya El Grullo derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya El Grullo;

El Grullo, Hylocereus cinsinden ve ocamponis türünden gelen bir Ejder Meyvesi  çeşididir. Bu çeşit, Meksika Jalisco Eyaleti, El Grullo’dan gelmektedir ve hem sıcağa hem de soğuğa olağanüstü bir toleransa sahip ve oldukça dayanıklıdır. Ayrıca yeni gelişen hava koşullarının çoğuna iyi uyum sağlar. Meyvesi, kırmızı deri üzerinde morumsu yeşilimsi yüzgeçleri ve koyu kırmızı eti olan iri oval bir şekle sahiptir. Meyvenin ortalama ağırlığı 400 gramdır. Meyvesi güzel bir tatlılığa sahiptir ve ortalama Brix derecesi 18’dir. İlk meyvemiz küçüktü ve bu nedenle brix i 14.5 idi. Meyvenin güzel bir tatlılığı olmasına rağmen pancar benzeri bir tada sahiptir. El Grullo’nun çiçekleri, beyaz yapraklıdır, koyu kırmızı ve sarı dış sapları olan diğer çiçekler gibi gece çiçek açan bir yapıdadır. Gövdeler kalın, ağır, üç kenarlı ve büyük boy dikenlidir. Olgun gövdeler, çoğu Hylocereus ocamponis gibi grimsi olur. Bu renk, bitkinin sıcağa ve soğuğa diğer Hylocereus türlerinden çok daha iyi tolere etmesini sağlar. 

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

EJDER MEYVESİ PİTAYA EL GRULLO
EJDER MEYVESİ PİTAYA EL GRULLO

Bir yanıt yazın