Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya tomurcuk nasıl anlaşılır ?

Ejder Meyvesi Pitaya tomurcuk nasıl anlaşılır ?

Ejder Meyvesi Pitaya bahar ve kış mevsimlerinde ender de olsa meyve verirken asıl meyve verme mevsimi ilk bahar mevsiminin son aylarında (nisan – mayıs) ve yaz aylarında haziran – temmuz – ağustos – eylül aylarında meyve verir bazen hava şartlarının durumuna göre ekim ve kasım aylarında da verdiği tomurcukların olgunlaşması aralık ayına kadar sürebilir. Tüm bu şartlar yetişmiş 2 ya da 3 yaşını doldurmuş ağaçlar için geçerlidir. Genel olarak yaz aylarında meyve alınabilen bir meyve çeşididir. Birçok çeşit ekim ayı itibari ile gece sıcaklığı 15 derece nin altına düştükten sonra yeni tomurcuk ve çiçek vermez bu önemli bir bilgidir. 

Yaşını henüz doldurmamış Ejder Meyvesi Pitaya larda durum biraz farklıdır. yaşını doldurmamış bitki yaz aylarında bile olsa meyve vermez çok ender istisnalar olsa da istisnalar kaideyi bozmaz. Ejder Meyvesi Pitaya tomurcuk vermeye onuncu ayında veya on birinci ayında başlar yaklaşık on beş gün içerisinde çiçek haline gelir bir gece sadece geceleyin açar elle dölleme olanlar elle döllendikten sonra kendi kendini dölleyenler ise yine kendi kendini dölleyerek (bazen karıncalar ve arılarda yardımcı olur döllenmeye) meyveye oturur ve yaklaşık 30 günlük olgunlaşma serüveni başlar 30 gün içerisinde meyve yenecek kıvama gelir ve hasat yapılır. 

Eğer hasat dönemi öncesinde yaz aylarında değilsek dikenlerin altından yeni gelen açılganların ne olduğu gayet basittir filizden başkası olamaz. Yaz döneminde ise yaşını doldurmuş veya yaşını doldurmaya yakın bir zaman dilimindeyse bitkinin meyve dallarındaki dikenlerin altından gelen filiz de olabilir çiçek ve sonradan meyve olacak tomurcukta olabilir. Filiz genelde saçaklı uçları kırmızı cinslerde kırmızı beyaz cinslerde koyu yeşil olur. Tomurcuk ise kırmızılarda da beyaz cinslerde de sarımsı açık yeşil bir renkte ve nohut başı gibi olur biraz daha büyüdüğünde nohutu andırır. Temel olarak tomurcuğun filizden farkı nohut başı gibi bir şekilde gelmesidir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

 

 

Ejder Meyvesi Pitaya Tomurcuk
Ejder Meyvesi Pitaya Tomurcuk

Bir yanıt yazın