Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?

Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?

Ejder Meyvesi Pitaya hastalıklara çare mi ? bahsedildiği gibi faydaları var mı? varsa nelerdir ? Geçtiğimiz haftalarda Mersin Narenciye Fuar alanında tanıtım amaçlı yaptığımız standımıza o kadar çok ilgi oldu ki tüm ziyaretçilerimize çok ama  ederiz. 200.000 civarında genel katılımı olan fuarda Ejder Meyvesi Pitaya standımıza bu katılımcıların çok yüksek bir kısmı ziyarette bulundu. Standımızda hazır yetişmiş bir yaşında ağaçlarımız, fidanlarımız ve meyvelerimizi sunup detaylı bilgi verme şansımız oldu. Gelen ziyaretçilerimizin bir çoğu meyveden bir o kadarı da fidandan alarak detaylı bilgileri edinebildiler. Tüm bu süreçte en çok iki soru geldi Nasıl Yetiştirilir ? ve Sağlığa Faydaları Nelerdir ? oldu. Bu sorulardan özellikle ikincisi sağlık için faydaları nelerdir sorusu web sitemize ve telefonlarla bizzat bize sürekli yöneltilmektedir.     

Çok kısa bir araştırma yaparak bizim aşağıda da belirteceğimiz gibi birçok vitamin, minarel ve protein içerdiğinden dolayı sağlığa faydaları saymakla bitmez. Fuar alanındaki ziyaretçilerimizden Ejder Meyvesi Pitaya‘nın doktor tavsiyesi ile artık tüketildiğine dair o kadar çok geri dönüş aldık ki şaşırmamak elde değildi. Birçok hastalığın henüz başlangıç aşamasında yok etmesi, başlayanların gerilemesi ve kadın hastalıklarından tutun, sindirim sistemini düzenlemesi,bağışıklık sisteminin güçlenmesi, beyin, kalp ve damar hastalıklarına kadar birçok hastalıkta doktorlarımızın düzenli tüketilmesi gerekliliği tavsiyesi bizi çok sevindirdi.

Ejder Meyvesi Pitaya ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ve Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan ortak çalışmalar sonrası ilk çıkan veriler Anti oksidan içeriğinin yüksek olması, lif kaynağı olması ve Askorbik asit açısından son derece zengin olması gibi özellikleri kanser hücreleri henüz oluşmadan bu hücrelerle savaşacak ve bağışıklık sistemini güçlendirecek bir yapısının olduğu bunun içinde mevsiminde tüketilmesinin faydalı olacağı bu çalışmalardan ortaya çıkmıştır.

Genel bilinen içeriği ve faydaları;

B1, B2, B3, C ve A vitaminleri, demir, fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok vitamin ve mineral içeren Ejder Meyvesi Pitaya aynı zamanda yüksek seviyelerde antioksidanlar içermektedir.

• Pitayanın içinde kalsiyum da oldukça fazla olduğundan kemiklerin gelişimi ve sağlığı açısından olumlu etkilerde bulunuyor.

• Kan basıncını düşürdüğünden yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkların önüne geçiyor, iyileşme sürecine destek oluyor.

• Bol miktarda likopen içeren pitaya, likopenin etkisiyle kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

• Çözülebilir lifler, potasyum ve düşük şeker oranıyla Tip 2 diyabet hastalığının da önemli destekçilerinden oluyor.

Özellikle  C vitamini ve demir için çok iyi bir kaynaktır.

Bir porsiyonunda 100 gramlık besin değerleri:

• Kalori: 52.

• Protein: 1,1 gram.

• Yağ: 0,4 gram.

• Karbonhidratlar: 11 gram.

• Lif: 3 gram.

• C vitamini: RDI’nın% 34’ü.

• Demir: RDI’nin% 10.6’sı.

• Tiamin: RDI’nin% 2.7’si.

• Riboflavin: RDI’nin% 2.9’u

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?
Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?
Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?
Ejder Meyvesi Pitaya Hastalıklara Çare Mi?

Bir yanıt yazın