Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA TOWNSEND PINK

Lezzet…………………………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi……………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………..………….(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Townsend Pink derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Townsend Pink;

Townsend Pink Dragon Fruit çeşidi, türü bilinmeyen bir Hylocereus cinsidir. Bu çeşit büyüme ve verim bakımından undatus ve guatemalensis özelliklerine sahiptir. Townsend Pink adını kurucusundan alıyor. 

Townsend Pink’in büyük boyutlu iri bir meyveleri gelmektedir(400-700 gr). Sapların rengi yeşildir, solungaçlar yine yeşil dışı hoş bir pembe iç et kısmı ise açık pembedir. Gövde ve meyve dalları parçalara ayrılmış, küçük dikenli ve üç kenarlıdır. Çiçekler kendi kendine döllenir ve tipik bir undatus şeklindedir.Çiçekler kendi tozlaşmasını yapabildiği ve iri meyve ürettiği için ticari yatırım yapılabilecek güzel bir çeşittir.

Çiçek, undatus çiçeklerine benzeyen orta ila büyük boyutlu olmaktadır. Çiçek tomurcuğu ayrıca, tomurcuktan çiçeğe 28 gün süren undatus çeşitlerine benzer. Gece saat 10:00 gibi açıp sabah 08:00 civarında kapanmakta ve başka çeşitleri de tozlayabilecek oldukça fazla polen üretimi yapmaktadır. Townsend Pink polenleri ile tozlaşmak için kullanılan tüm çiçekler meyve tutmaktadır.

Meyveler kırmızı deri ve yeşil yüzgeçlerle yaklaşık bir 450 gram ortalamadadır. İç et rengi tamamen saf pembe renktedir ve 17,8’lik bir brix’e sahiptir . Meyvenin, sulu, güzel sert etli üzüm tipi bir tadı vardır. Özetle, bu çeşitlilik, koleksiyonerlerin aradığı birçok özelliğe sahiptir. Ticari bir çeşide yatırım yapmak istiyorsanız Townsend Pink seranızda mutlaka olmalı.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Townsend Pink

Bir yanıt yazın