Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesinin Corona Virüsü İle Savaşı

Ejder Meyvesi Pitaya nın Corona Virüsü İle Savaşı

Dünya üzerinde ilk kez 1960’lı yıllarda görülen Covid-19 olarak adlandırılan virüs, koronavirüs ya da corona virüsü adıyla biliniyor. Coronavirüs aralık ayında Çin’in Wuhan bölgesinde yeniden çıkmasıyla beraber internette en çok aranan konulardan birisi oldu. Çin’in Wuhan bölgesi Coronavirüs çıktığı yer olarak bilinmektedir. 400’den fazla koronavirüs bulunuyor ve bunların içinden sadece 4’ü insanlarda hastalığa yol açıyor.

Coronavirüs (Koronavirüs) nerede görüldü?

“Coronavirüs kim yaydı?”, “Koronavirüse kaç kişi yakalandı?” ‘Koronavirüs öldürü mü?’, ‘Corona virüsü nerede görüldü? ‘gibi sorular pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. 2019’un Aralık, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs, bugüne kadar 118 ülkeye yayıldı. 119 bin kişide corona virüs tespit edilirken, virüsün yol açtığı Covid-19 hastalığı yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısını. 4 bin 200’ü aştı.

Coronavirüs Türkiye’ye girdi mi?

10 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkemizde corona virüs şüphesi olan bir kişinin test sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

Tam bu noktada aralık ayından bu güne kadar corona virüsünden korunmak için yapılan tüm açıklamalar ve araştırmaların temelinde güçlü bir bağışıklık sistemi sahip olmamız gerektiği ve bunun içinde en etkili yollardan birisinin C vitamini (Askorbik Asit) olduğu belirtilmektedir. Günlük C vitamini ihtiyacı çocuklarda 40-60 miligram arasında, yetişkinlerde 75-90 miligram arasında, gebelerde ve sigara içenlerde 120 miligram civarındadır. C vitamini içeriği ile ünlü portakal aslında sadece 51 miligram C vitamini içerir. Bu da günlük ihtiyacınızın altında kalan bir miktar, ancak portakal suyu içtiğinizde, içerisinde en az iki portakal barındıracağı için günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılar. Ejder Meyvesi Pitaya ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi arasındaki yapılan ortak çalışma sonucunda https://ejdermeyvesipitaya.com/akademik-projeler/ bir adet ejder meyvesinin içerisinde 975,34 mg/L C vitamini (Askorbik Asit) bulunmaktadır. Yiyeceklere bakarsak ortalama olarak çilekte 588mg/L, limonda 530 mg/L, portakalda 450mg/L, ananasta 478mg/L C vitamini (Askorbik Asit) bulunmaktadır. Yani Ejder Meyvesi, tam bir C vitamini deposu.

Sadece C vitamini deposu da değil, ejder meyvesi aynı zamanda Antosiyonin bakımından oldukça güçlü. Kansere yakalanma riskini azaltan antosiyanin, kalp ve karaciğer için detoks etkisi yaratıyor. Antosiyanin, diğer besin öğeleri gibi vücudumuzda depolanmıyor ya da enerji olarak kullanılmıyor. Vücutta düzenleyici olarak görev yapıyor, organların ve hücrelerin daha rahat çalışabilmesine yardımcı oluyor.

Bu yüzden corona virüsü ve soğuk algınlığı, grip, yorgunluk, hafıza kaybı ve sepsis gibi bağışıklık sistemiyle ilişkili hastalıklardan korunmak için Ejder Meyvesi Pitaya tüketin.

CORONA VİRÜSÜ’NDEN KORUNMAK İÇİN NE YAPILMALI (BHT Clinic)

* C vitamini yönünden zengin yiyecekler tüketin.

* Ellerinizi su, sabun ve dezenfektan ile sık sık yıkayın.

* Grip belirtileri olan kişilerden kendinizi koruyun.

* Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu kapatın.

* Kalabalık alanlarda maske kullanmaya özen gösterin

Eksikliğinde bağışıklık sistemi zayıflayan ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasında rol oynayan C vitamininin corona virüsüne karşı koruyucu rol oynabileceği belirtiliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre soğuk algınlığı, grip, yorgunluk, hafıza kaybı ve sepsis gibi bağışıklık sistemiyle ilişkili hastalıları önleyici ve tedavi edici özelliği bulunan C vitaminin corona virüse karşı kullanımı Çinli doktorlar tarafından araştırılıyor.

WUHAN’DAKİ HASTALARDA DENENİYOR

Wuhan Üniversitesi Zhonghan Hastanesi’nden araştırmacılar, yüksek dozlarda alınan C vitaminin yeni tip corona virüsle savaşmakta etkin olabileceğini düşünüyor. Bu nedenle karantinadaki 120 hastaya 7 gün boyunca 24 gram C vitamini takviyesi yapıldı. Ancak araştırmanın sonuçları henüz yayımlanmadı.

“C VİTAMİNİ HER VİRÜSLE SAVAŞABİLİR”

Çin’de kullanılan dozaj, NHS tarafından  günlük önerilen miktarın yaklaşık 60 katı ve soğuk algınlığına karşı ise önerilen miktarın 24 katına karşılık geliyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Doktor Levy, “C vitaminin yeterlli dozda uygulandığında her virüse karşı etkin olduğunu daha önceki araştırmalarda ortaya konmuştu” ifadelerini kullandı.

Corona virüsle savaşmak için etkili olacağı düşünülen C vitaminine talep arttı.

“FARKLI ARAŞTIRMALAR GEREKİYOR”

Diğer taraftan Imperial College London’da bir virolog olan Dr. Mike Skinner, bir süredir C vitamininin corona virüs karşısındaki etkisini ölçmek için çok daha farklı araştırmalar yapılması ve deneklere verilen dozun ‘büyük’ olduğunu söyledi.

Dünya genelinde C vitamini ilaçları için 880 milyon sterlinlik bir harcama yapılıyor, 2024 yılında bu miktarın 1.1 milyar sterline çıkacağı öngörülüyor.

BESLENME UZMANI MERAL AYDENİZ CORONA VİRÜTEN KORUNMA YOLLARI

Corona virüs tüm Dünya’ya hızla yayılırken virüsten korunmanın da birçok yolu bulunuyor. Bunların başında ise hijyen ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi olarak geliyor. Beslenme Uzmanı Meral Aydeniz bağışıklığı güçlendiren besinleri anlattı.

Aydeniz: “C vitamini açısından zengin meyveleri günlük beslenmemizde yer alması doğru olacaktır. Günlük olarak 5 porsiyon sebze ve meyveyi tüketmemiz gerekiyor. Bunlara ek olarak olarak zencefil, soğan, sarımsak, zerdeçal gibi doğal antibiyotiklerimiz var ve günlük olarak tüketmemiz faydalı olacaktır.” dedi.

“DOĞAL ANTİBİYOTİKLER VE C VİTAMİNİ ÇOK ÖNEMLİ”

Beslenme Uzmanı Meral Aydeniz şu önemli notları kaydetti:

“Bağışıklık sistemimizi güçlendirip salgın hastalıklara karşı savaş açmanın en önemli yolu besinlerden geçiyor. Besinler bizim günlük hayatımızda da dikkat etmemiz gereken olgulardır. Öğünleri atlamamak ilk olarak yapılacak en doğru iştir. Onun dışında havuç ve kış kabağı gibi sebzeler bu dönemde çok önem taşıyorlar. Bu noktada yeşil yapraklı sebzeler lif ve fosfor açısından zengindir. Bunlar bağırsak hareketlerini arttırıcı sebzeler olduğu için günlük beslenme de mutlaka yer alması gerekiyor. Yine C vitamini açısından zengin meyveleri günlük beslenmemizde yer alması doğru olacaktır. Günlük olarak 5 porsiyon sebze ve meyveyi tüketmemiz gerekiyor. Bunlara ek olarak zencefil, soğan, sarımsak, zerdeçal gibi doğal antibiyotiklerimiz var ve günlük olarak tüketmemiz faydalı olacaktır. Her mevsimde kendi mevsiminin sebze ve meyvesini tüketiyor olmayı öneriyoruz. Örneğin havuç, mor lahana ve turpu bir araya getirerek oluşturacağımız bir salatayı ana öğünlerimizde tüketebiliriz. Ara öğünlerimizde ise portakal, greyfurt, limon ve kivi gibi meyveleri tüketmemiz faydalıdır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya nın Corona Virüsü İle Savaşı
Ejder Meyvesinin Corona Virüsü İle Savaşı
Ejder Meyvesinin Corona Virüsü İle Savaşı
Ejder Meyvesinin Corona Virüsü İle Savaşı

Bir yanıt yazın