PALORA

EJDER MEYVESİ PİTAYA PALORA

Lezzet……………………………….. (&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………….. (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………………..(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya PALORA derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Golden Yellow ‘‘PALORA’’ Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

Sarı dış kabuklu, Selenicereus cinsinden bilinen bir Ejder Meyvesi veya Pitaya çeşididir.  Hasat zamanı da diğer çeşitlerle benzerlik gösterir.  Meyve genellikle 350 ila 500 gram arasında değişen ortalama bir ağırlığa sahiptir. Bitki, gövdesi boyunca ortanında üzerinde büyük dikenler bulunan yeşil üç taraflı bir büyümeye sahiptir. Dikenleri çok belirgin ve çok keskindir. Solungaçlarının bulunduğu bölgede solungaç yerine diken çıkmaktadır aynı dikenli incir (Frenk Yemişi) deki gibi.  Bu tür kendi kendine tozlanır ve elle tozlamaya ihtiyaç duymaz. Çok popüler bir çeşit ve lezzetinden dolayı hızlı tüketilmektedir. Öyle ki 20 ler de brix değeri ile lezzet yönünden tüm dragon fruit çeşitleri içerisinde ilk 10 içerisindedir. Palora Akdeniz İklim şartlarına ve  topraklarına uyum sağlamak üzere dikim yapılmış şuan gelişimi takip edilmektedir.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir