Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA PINK PANTER

EJDER MEYVESİ PİTAYA PINK PANTER

Lezzet………………………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………………..……(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Pink Panther derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Pink Panther Çeşidi;

Pink Panther Dragon Fruit, Hylocereus setacus’tan gelen ve bilinmeyen bir çeşit ten gelen melez bir çeşittir. Adını muhtemelen parlak pembe renkli etinden alıyor. Meyvenin hoş bir aroması ve tatlılık dengesi vardır ve oldukça ferahlatıcı dır. Tatlılık derecesi için 0 ila 32 Brix ölçeğinde 19 puan alır. Bu çeşit kendi kendine tozlaşır ve kendi başına meyve verir. Poleni, diğer çeşitler içinde gerçekten harika bir kaynaktır (genel tozlayıcı olarak çapraz toz lanmaya ihtiyaç duyan çeşitler için arı lar ve ya elle manuel olarak tozlamak için mükemmel bir seçim olacaktır). Bu çeşit, iyi gelişir ve çok istikrarlı ürün verir. 300 – 500 gram arası gelen ağırlığı ile favori çeşitlerdendir. Bu çeşit te Akdeniz iklimine uyum sağlamış Antalya ve Mersinde ki seralarımız da yetiştirilmektedir.

 Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Pink Panther
Ejder Meyvesi Pitaya Pink Panther

Bir yanıt yazın