Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA FRENKIES RED

EJDER MEYVESİ PİTAYA FRENKIES RED

Lezzet………………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………… (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………………… (&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Frenkies Red derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Frenkies Red;

Frankies Red Dragon Fruit, Selenicereus megalanthus ve Hylocereus polyrhizus’tan gelen hibrit bir çeşittir. Yapılan araştırmalar, Selenicereus megalanthus çeşidinin vahşi doğada meydana geldiğini belirtmiştir. Yellow Dragon (Colombian Yellow – Sarı Ejder Meyvesi) ile karşılaştırıldığında meyvesi şekil ve boyut olarak çok benzer biraz daha iri yapıdadır. Meyve olgunlaştığında yeşilden sarıya sonra turuncuya döner. Yemeye hazır olduğunda et rengi kırmızılaşır ve son aşamada meyvenin ortasında beyaz çizgiler belirir. Meyvenin ortalama brix derecesi 21 olan inanılmaz bir tatlılığı vardır. Bitkinin sapları küçüktür ve uzun dilimler şeklinde büyür. Koyu yeşil renkli, üç taraflı ve küçük kalın kıvrımları vardır. Bu çeşit Hawaii’dendir ve kendi kendine tozlaşarak meyvenin büyümesini kolaylaştırır.  Bu çeşit Mersin ve Antalya da Akdeniz iklimine ayak uydurarak sera ortamında yetiştirilebilmektedir.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Frenkies Red
Ejder Meyvesi Pitaya Frenkies Red

Bir yanıt yazın