Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA YELLOW CROSS 68

EJDER MEYVESİ PİTAYA YELLOW CROSS 68

Lezzet………………………………(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………….(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………….(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Yellow Cross 68 derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Yellow Cross 68 Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

Yellow Cross 68 Dragon Fruit, Selenicereus megalanthus ( Sarı Ejder Meyvesi olarak da bilinir ) ve bilinmeyen başka bir Hylocereus türünden gelen melez bir çeşittir . Meyvesi ovaldir ve kırmızı dış yüzeyde küçük yeşil yüzgeçler ile koyu kırmızı bir iç ete sahiptir. Meyvenin ortalama ağırlığı 300 – 400 gram arasındadır. Meyvenin hafif bir ekşiliği vardır. 18 ve 21 Brix derece gelmektedir. Meyveler, tomurcuktan çiçeğe 21 gün ve çiçekten meyveye ilave 21 gün olmuşmaktadır. Meyveler dalının üzerinde daha uzun kalırsa, Brix derecesi biraz daha yüksek çıkacaktır. Yellow Cross 68′ in çiçekleri, beyaz yaprakları ve koyu kırmızı ve sarı dış sapları olan yapıdadır ve diğerleri gibi gece çiçek açmaktadır. Çiçek, Sarı Ejder Meyvesi  ni andırmaktadır . Dal yapısıda da Sarı Ejder Meyvesi  gibidir bazen daha kalın olabilir. Bu büyüme, büyük boy dikenler ile üç yönlüdür. Olgun gövdeleri, bu çeşidin sıcağa ve soğuğa Sarı Ejder Meyvesi  inden daha iyi tolere etmesine izin verecek ince bir mumsu kaplamaya sahiptir.

Sağlıklı koyu kırmızı eti ve bol meyvesi ile lezzetli bir çeşittir.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Yellow Cross 68

Bir yanıt yazın