Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Thai Red

Ejder Meyvesi Pitaya Thai Red

Lezzet…………………………………..(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………….. (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …………..…..…(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Thai Red derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Thai Red Çeşidi;

Ejder Meyvesi Pitaya Thai Red, Tayland kırmızısı olarakta bilinir. Meyve “Yakut Kırmızısı” Kırmızı / Mor arasında bir renge sahiptir.

Bu çeşit, İhracat için çok uygun ve tüm dünyada en iyi bilinen türlerden biridir.

Meyve, Yakut Kırmızısı / kırmızı rengi ve mor renginden dolayı gıdaların birçoğunda renklendirici ve yardımcı malzeme olarak kullanılır, kiviye benzeyen ve egzotik yapısı ile dikkat çeker. Tıpta kullanıldığı da bilinir, meyvenin lezzeti Vietnamese White dan daha lezzetlidir ve küçük ve orta büyüklükte bir boyutu vardır.

Thai Red büyürken agresif bir yapısı olup hızla gelişme gösterir. Aynı zamanda çiçek ve meyve dolu birçok dal üreten sağlam bir bitkidir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Bir yanıt yazın