Ejder Meyvesi Pitaya Macenta

Ejder Meyvesi Pitaya Macenta

Lezzet……………………………………………………………..(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………………………………….. (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………………………………..…..…(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Macenta derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir.

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Macenta Çeşidi;

Ejder Meyvesi Pitaya Macenta, Hylocereus costaricensis ten gelen bir türdür. Eflatun renkli iç et kısmı Magenta ya özel bir renktir. Gövde ve meyve dalları üç yanaklı ve küçük dikenleri mevcuttur. Dikim den hızlıca adapte olmakta özellikle dikim için şubat sonu mart ayı başları planlanırsa hızla adaptasyon sürecini geçerek agresif bir şekilde gelişim gösterecektir. Yaşını doldurduktan sonraki mayıs sonu haziran başlarında çiçeklen meler başlar ve kasım ayına kadar çiçeklen meler devam eder. Ekim ve kasım aylarında gece sıcaklığı 15 derecenin altına düştükten sonra çiçeklenme sona erer ve mevcuttaki meyvelerini büyüterek sezonu kapatır. Ejder Meyvesi Pitaya Macenta rengiyle göz alıcı çeşitler dendir. Yaz dönemi boyunca genç dönem de 3 periyot gelişmiş dönem de 4 farklı periyot ta meyve vermekte bakımları iyi olursa.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Macenta
Ejder Meyvesi Pitaya Macenta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir