Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Vietnam White (Jaina)

Ejder Meyvesi Pitaya Vietnam White (Jaina)

Lezzet……………………………….(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………….(&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………………(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Vietnamese White derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir.

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Vietnamese White Çeşidi;

Vietnamese White Ejder Meyvesi Pitaya, Vietnam’dan gelen bir çeşittir. İlkbaharın sonlarında erken dönemde ortaya çıkan büyük ve kokulu çiçekleri vardır. Kendi kendine tozlaşan bu cins tozlaşmadan sonra yumurta şeklinde pembe renkli, yeşil yüzgeçli bir meyve olarak olgunlaşmaya başlar. Bu çeşitliliğin karpuza benzeyen bir iç dokusu ve beyaz bir eti vardır. Aslında, iç ve dış arasındaki çarpıcı renk farklılığı ve muhteşem pembe kabuk rengi bu çeşitliliği dünyadaki üreticiler ve tüketiciler arasında bu kadar popüler kılmaktadır. Gövde ve meyve dallarında üç yanaklı ve küçük dikenlidir.  İlk kez Ejder Meyvesi Pitaya yetiştiricisiyseniz, Vietnam White (Jaina) sizin için güzel bir seçimdir. Bu türün temel özelliği, kendi kendine tozlamasıdır; yani elle tozlama olmadan basit bir şekilde yetiştirilebilir bu özelliklerinden dolayı büyük üretim tesisleri için güzel bir tercih olacaktır. Bu tür erkenci olmasından ve basit yetiştiriciliğinden dolayı Ejder Meyvesi Pitaya seralarının popüler tercihlerindendir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Vietnam White (Jaina)
Ejder Meyvesi Pitaya Vietnam White (Jaina)
https://www.youtube.com/watch?v=lEZdvQLO0QE
Ejder Meyvesi Pitaya Vietnam White (Jaina)

Bir yanıt yazın