Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA BIEN HOA RED

EJDER MEYVESİ PİTAYA BIEN HOA RED

Lezzet………………………………(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………… (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …………………….(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Bien Hoa Red derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Bien Hoa Red;

Bien Hoa Red Dragon Meyve çeşidi, Hylocereus cinsinden ve guatemalensis türünden gelir. Bitki ortalama 450 gram meyve büyüklüğü ile kendi kendine tozlaşır. Meyveleri yuvarlak olup, yeşilimsi-kırmızımsı dış kabuk rengine sahiptir. İç et kısmı pempe ve oldukça lezzetli bir tadı vardır. Bulunduğunuz lokasyona bağlı olarak olgunlaşıp ağaç formuna ulaştıktan sonra sonra yüksek verimli bir meyve üretimi  olacaktır. Bu çeşidin ortalama brix derecesi 18-19’dur. Çiçek tomurcuğundan çiçeğe 15 gün sonra geçer ve ek 32 gün sonunda  hasat için hazır hale gelecektir.  American Beauty ve Bien Hoa Red için yapılan son DNA testleri bir birlerine çok yakın (aynı) kabul edilmektedir. Bu çeşit, tüm Akdeniz iklim şartlarında örtü altında uyum sağlayarak Mersin ve Antalya da yetiştirilerek verim alınmıştır.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Bien Hoa Red

Bir yanıt yazın