Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze

Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze

Lezzet……………………………………(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………… (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …………….…….(&) (&) (&) (&) (&)

Purple Haze Ejder Meyvesi Pitaya derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Purple Haze Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri;

Purple Haze Ejder Meyvesi Pitaya, Hylocereus guatemalensis ve Hylocereus undatus’tan gelen melez bir türdür. Yeşil yüzgeçleri olan mor eti ve parlak pembe dış kabuğu ile göz alıcıdır.  Meyvenin, iç kısmındaki yenilebilir tohumla birlikte ferah lezzetli tatlı bir üzüm tadı vardır. Meyveler büyüktür ve 450 – 900 gram arasında değişebilir. Bu tür tipik olarak meyve sezonu boyunca üç meyve verme döngüsüne sahiptir. Aynı zamanda çok yüksek verimli bir türdür. Purple Haze kendi kendini tozlamaktadır fakat bazı dönemlerinde tozlayamadığıda görülmüştür. 2015’ten buyana yapılan çalımalarda 19’luk bir brix puanı almıştır. Bu bitki çok agresif ve hızlı bir şekilde büyür ve Hylocereus undatus cinslerindeki gibi üç yanaklı büyüme gösterir. Bazı araştırmalarda, 5S ve Purple Haze’nin aynı olduğu belirtilmektedir. 5S, Paul Thomson tarafından geliştirilmiş ve Pitahaya adlı kitabında bu türden bahsetmiştir. 

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze
Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze
Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze
Ejder Meyvesi Pitaya Purple Haze

Bir yanıt yazın