Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA ZAMORANO

EJDER MEYVESİ PİTAYA ZAMORANO

Lezzet………………………………………………… (&) (&) (&)
Meyve Üretimi……………………………… (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …………………………………..(&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Zamorano derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması;

Ejder Meyvesi Pitaya Zamorano Çeşitleri

Zamorano Ejder Meyvesi Pitaya, Honduras’a özgü bir Hylocereus polyrhizus melezidir. Ziraat üniversitesinden toplanan bir çeşittir ve ismini buradan almıştır. Bu çeşit, tipik olarak 300 – 450 gram ağırlığında orta boy bir meyvedir. Meyvenin kabuğu koyu yeşil yüzgeçli ve derisi kırmızıdır. Meyve iç eti koyu kırmızıdır ve tatlı, yumuşak bir aromaya sahiptir. Bu meyve taze olarak, reçellerde, garnitür olarak ve hatta içeceklerle sıkılarak tüketilmesi halinde ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır. Bu çeşidin harika başka kullanımlarıda olabilir(pasta, börek, tatlılarda vb.) Bazıları Zamorano meyvesinin berbat bir tada sahip olduğuhakkında söylenti olsa da, durum böyle değil. Bu, genellikle farklı ülkelerde veya dünyanın farklı bölgelerinde farklı bakım leklinden veya yanlış etiketlenmiş isimlendirilmiş çeşitlerden kaynaklanıyor olabilir.

Çiçekler gece çiçek açıyor ve 35 cm den büyük, yani oldukça büyük yapıdadır. Gövdeler, orta büyüklükte dikenler ile koyu yeşil, üç taraflı bir büyüme şeklinde gelişim gösterir. Bu çeşit, büyük bir polen kaynağı olmasının yanı sıra çiçeği sezon boyu açmaya devam eder uzun süre üretime devam eder. Başlangıç ​​olarak, büyüme daha yavaş ancak olgunlaştıkça daha iyi hale gelir. Bu yavaş büyüme nedeniyle erkeen karar vermeden sabırlı olunursa ödül büyük olacaktır.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Zamorano
Ejder Meyvesi Pitaya Zamorano

Bir yanıt yazın