Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya direk aralığı

Ejder Meyvesi Pitaya Direk Aralığı.

Dört temel hassas durumu olan ejder meyvesinin istediği yetişme şartları ve koşulları sağlanabilinirse çok rahat bir yetiştirme süreci yaşanacaktır. Bu hassas noktalar aşırı sıcak (38 derecenin üstündeki sıcaklar da artık sorun yaşanmaktadır), aşırı soğuk (sıfır derecenin altına düştüğü zaman bitkinin iç kısmı neredeyse tamamına yakın bir bölümü su olduğu için donma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır), aşırı sulama (hassas bir kök yapısı olduğu için fazla sık sulamalarda hemen tepki vermektedir çürümeler meydana gelmektedir. Buradan anlaşılması gereken bitkinin suyu çok sevmediği değildir aksine suyu her canlı gibi ejder meyvesi de çok sever fakat çok sık sulanma şeklinde değil belirli periyotlarda toprağın yapısına göre değerlendirerek her seferinde sağlam su akıtarak sulama yöntemi tercih edilmelidir.) ve aşırı havasızlık. Aşırı havasızlığı özellikle en sonda belirtmemizin sebebi Ejder Meyvesi Pitaya Direk Aralığı planlaması yaparken çok önemli bir konu olduğu içindir. 

Ejder meyvesi kurulumu yapılacak olan bölgenin konumu, eğimi, rüzgar alma durumu, toprak yapısı çok önemlidir. Standart uygulama bitki dikimi yapılırken iki sıranın arası 3 metre olarak belirlenir aynı sıradaki iki direğin arası 2 metre olarak planlanarak dikim gerçekleştirilir. Özellikle rüzgar alan bir bölge seçimi yapılmışsa verim açısından daha rahat bir yetiştirme süreci yaşanacaktır. Bu şekilde hava akımının çok olduğu bölgelerde kurulum yapılırken yine her bir dikim yapılacak sıraların arası üç metre olarak ve aynı sıradaki direkler arasıda iki metre olarak planlama yapılır hemen sonrasında aynı sıradaki direklerin arasına da ikişerli yada tekli olarak iki,üç,dört veya daha fazla fidan dikimi gerçekleştirilerek aynı dönümden daha fazla kök dikme imkanı bulunur. Hava akımının güçlü olması fazla dikim yapılmasına uygun olabilmektedir.

Kurulum yapılacak bölge de hava akımı çok iyi değilse riske girmeden şemsiye dikim şekli olan standartlara uyulması verim açısından daha uygun olacaktır. Şemsiye dikim yönteminde Ejder Meyvesi Pitaya Direk Aralığı  standartlara uygun olarak her bir sıranın uzaklığı üç metre ve aynı sıradaki iki direğin arasıda iki metre olarak planlanmalıdır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

 

Bir yanıt yazın