Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Lokum

Ejder Meyvesi Pitaya Lokum

1900 lü yılların başından bu yana Orta Amerika da üretimi yapılan Ejder Meyvesi Pitaya daha sonradan tropikal iklim kuşağında yeralan Uzak Doğuda Vietnam, Tayland, Filipinler, Endenozya, Malezya, Avustralya, ve Güney Çin gibi ülkelerde ticari olarak yetiştirilmeye başlanmış ve son bir kaç yıldan buyana da ülkemizin özellikle akdeniz iklimin hüküm sürdüğü güney bölgelerimizde yetiştirilmeye başlanmıştır. Genel olarak dış kabuğu sarı iç et kısmı beyaz, dış kabuk kısmı pembe iç et kısmı beyaz, kırmızı, pembe olarak çeşitlendirilirken aslında 100 e yakın çeşidi mevcuttur. Ülkemizde dış kabuk kısmı pembe iç et kısmı beyaz kırmızı olan cinsleri bulunmaktadır. Örtü altı yetiştiriciliği yöntemiyle tarım sektörüne kazandırılan Pitaya olumsuz hava şartlarına karşı sürekli koruma altında hatta deyim yerindeyse bebek gibi yetiştirilemektedir.Hızla üretim ve üretici sayısı artmakta ve devlet destekli programlarla da üretim ve üretici destek programları geliştirilmektedir.

Ejder Meyvesi Pitaya, A, B2, B3 ve C vitaminleri, demir, fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok vitamin ve mineral içerir. Aynı zamanda yüksek seviyelerde antioksidanlar içerir.

Kansere ve hafıza kaybını önlemeye, kan basıncını artırmaya, kan şekerini düşürmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, vücudunuzu detoksize etmeye ve cildinizin, dişlerinizin, gözlerinizin ve kemiklerinizin kalitesini artırmaya yardımcı olduğu belirtilmektedir. Dahası, kabuğunun içindeki et bölümünde bulunan tohumlar iyi bir omega-3 kaynağıdır.

Kilo kaybına neden olur, kardiyovasküler sağlı düzenler, detoksifikasyon yaparak vücudu temizler, bağışıklık sistemini düzenler. Ejder Meyvesi Pitaya yaş meyve olarak tüketileceği gibi kurutularak sağlıklı atıştırmalık halinde de tüketilebilmektedir. Ayrıca meyve suyu olarak, sirke olarak, salata olarak, baklava, pasta, kek ve lokum olarak ta tüketilebilmektedir. Ejder Meyvesi Pitaya işlenerek birçok farklı ürüne dönüştürülebilmektedir ve bunun en güzel örneklerini www.pitayaagaci.com üzerinden inceleyerek görebilirsiniz. Birçok çeşit ve lezzette işlenerek dönüştürülmüş olan Pitayanın lokumlarında hiçbir yapay ve ek madde kullanılmadan sunulmuş durumdadır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Lokum
Ejder Meyvesi Pitaya Lokum

Bir yanıt yazın