Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Delight

Ejder Meyvesi Pitaya Delight

Lezzet………………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………..……….(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Delight derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Delight Çeşidi;

Delight Ejder Meyvesi Pitaya, Hylocereus undatus ve Hylocereus guatemalensis’ ten gelen melez bir çeşittir. Elle tozlamaya ihtiyaç duyar ve çok verimli bir çeşittir. Meyve, tipik olarak 450 – 500 gram ağırlığında, orta büyüklükte bir meyvedir. İç et kısmının eşsiz lezzetli bir tadı vardır ve ismini de bu lezzetten dolayı lokum (Delight) olarak almıştır. Yaz boyunca açan 35 cm üzerinde büyük bir çiçeğe sahiptir. Gövde yeşildir ve üç yanaklı ve küçük dikenlidir. Yapılan araştırmalar sonucu, Paul Thomson tarafından oluşturulan 3S ile Delight aynıdır. Bu tür Niezel ve Rixford tozlaşmasından türetilerek ortaya çıkmıştır. Bu çeşit akdeniz iklimine uyum sağlamış Mersin ve Antalya da seralarımızda yetiştirilmektedir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Bir yanıt yazın