Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Dişi Organı

Ejder Meyvesi Pitaya Dişi Organı

Ejder Meyvesi Pitaya kaktüs ailesinden gelen 100 yakın farklı çeşidi olan ana vatanı Orta Amerika ve sonradan Uzak Doğu olan dış kısmı pembe ve sarı, iç kısmı beyaz kırmızı ve bunun ikisinden tozlaşmayla çoğalmış hafif aromalı egzotik bir meyvedir. İç etli kısmı pembe ve mor olan cinsleri de mevcuttur bu cinslerin çoğu kırmızı ve beyaz cinslerin bir birleriyle çapraz tozlaşmasın dan ortaya çıkmıştır. 

Sadece geceleyin bir kez tam olarak açabilen Gecenin Kraliçesi ‘Queen Of The Night’ olarak adlandırılan bu çiçek tomurcuktan yaklaşık 15 gün sonra açar gündüz takip edilirse gece artık açılmadan son olarak açıldığında beyaz olarak açılacak olan yaprakları belirginleşir ve uç kısımları şişkinleşir. İlk akşamın karanlığı başlarken henüz bir hareketlenme olmaz ama ilerleyen saatlerde gece yarısına doğru tamamen açılarak tüm ihtişamı ile ortaya çıkar. bu saatten sonra karanlıkta arı olamayacağı için bazen karıncalar geceleri de gezintiye çıkabilmektedir. Ya karıncalar ya elle döllenmeli yada sabah güneş ışığı ile birlikte kapanırken kendi kendini dölleyerek meyveye oturması beklenir. 

Kendi kendini dölleyebilen cinslerde dişi organı onlarca adette olan erkek organlarına çok yakındır ve çok dış tarafa doğru çıkıntı halinde değildir çiçek açılıp kapanırken kendi kendine toşlar ve döleme gerçekleşir. Fakat elle dölleme olan cinslerde bu genelde iç et kısmı pembe ve mor olanlarda ise dişi organı erkek organlardan biraz daha uzakta dışa doğru kaldığı için mecburen elle dölleme yapılarak tozlaşması yapılmalıdır ancak bu şekilde meyveye oturabilir. Ticari anlamda yetiştiricilik yapılmak isteniyorsa kendi kendine dişi organını dölleyebilen cinsler tercih sebebi olmalıdır. 

Ejder Meyvesi Pitaya Dişi Organı Çiçeğin tam orta kısmından tek ve uzun bir şekilde dışarıya doğru çıkıntı halindeki kısmıdır. Onun kenarında irili ufaklı onlarca adette erkek organa sahiptir. Çiçek geceleri açar ve gün ışığında kapanır açılıp kapanırken kendi kendisini erkeğin polenleri ile döller. (Kendi kendini dölleyen cinsler için geçerli bir durumdur bu)

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

https://youtu.be/BVMqWW36oa8

Bir yanıt yazın