Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red

Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red

Lezzet…………………………………………………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi……………………………………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………………………………………..…(&) (&) (&) (&)

Derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red Çeşidi;

Phlippines Red, Filipinlerden gelen bir türdür. Mor renkli iç et kısmı fuşya rengine daha yakın olan bir pembe dış kabuk rengiyle göz alıcıdır. Gövde ve meyve dalları üç yanaklı ve küçük dikenleri mevcuttur. Dikildikten sonra hızlıca adepte olmaktadır çabuk köklenerek hızla köklerini geliştirir. Dikim yapılması için şubat sonu mart ayı başları planlanırsa hızla adaptasyon sürecini gecerek agresif bir şekilde gelişim gösterecektir. Yaşını doldurduktan sonraki mayıs sonu haziran başlarında çiçeklenmeler başlar ve kasım ayına kadar çiçeklenmeler devam eder. Ekim ve kasım aylarında gece sıcaklığı 15 derecenin altına düştükten sonra çiçeklenme sona erer ve mevcuttaki meyvelerini büyüterek sezonu kapatır. Ejder Meyvesi Pitaya Philippines Red (Purple) rengiyle göz alıcı ve polenleri verimli çeşitlerdendir. Oldukça lezzetli olan bu çeşit dış kabuk rengiyle de büyülemektedir erken dönemde meyve vermeye başlar kendi kendine tozlaşır ve meyve verimi oldukça iyidir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red
Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red
Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red
Ejder Meyvesi Pitaya Phlippines Red
https://youtu.be/GGE4tR4xqs0

Bir yanıt yazın