Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA FLORIDA RED SWEET

EJDER MEYVESİ PİTAYA FLORIDA RED SWEET

Lezzet………………………………….…(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………… (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………..…………….(&) (&) (&) (&)(&)

Ejder Meyvesi Pitaya Florida Red Sweet derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Florida Red Sweet Çeşitleri

Ejder Meyvesi Pitaya Florida Red Sweet çeşidi, Hylocereus cinsinden ve guatemalensis türünden gelir. Bu çeşidin içteki et kısmı pembe ve dıştaki kabuk kısmı kırmızı-pembe renkte etkileyici bir görünüme sahiptir. Aynı zamanda bu güzel görünümünü destekleyecek bir mükemmel lezzete sahiptir. Meyvenin büyüklüğü 350 – 500 gram arasında değişmektedir ve çapraz yada elle tozlamaya ihtiyaç duymadan kendi kendine tozlanır. Meyve olgunlaştığında yuvarlaktır ve koyu yeşil yüzgeçlere sahip ve pembe dış kabuğu vardır. Bitkinin sapları küçük dikenler ile üç taraflıdır. Guatemala türlerinin çok tipik ve kalp şeklinde bir kaburgaları vardır. Bu tür Ejder Meyvesi Pitaya nın güzel çeşit lerinden biridir. Diğerleri ise American Beauty, Dark Star, Physical Graffiti, Red Giant ve Vietnamese White dır. Bu Ejder Meyvesi Pitaya çeşidi, Mersin Erdemli ve Antalya Kepez topraklarına ve diğer Akdeniz iklimine sahip bölgeler ve geçiş iklimi olan lokasyonlara uyum sağlamıştır.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Florida Red Sweet
Ejder Meyvesi Pitaya Florida Red Sweet

Bir yanıt yazın