Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White

Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White

Lezzet…………………………….………..(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………….(&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim …………………………… (&) (&) (&)

Derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır.
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır.
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir.

(&) = Zayıf
(&) (&) = Ortalamanın altında
(&) (&) (&) = Ortalama
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White Çeşidi;

Hylocereus Undatus cinsinden bir çeşittir. Costarica White büyük ölçekli meyve üreten bir çeşittir öyleki her bir meyvesi 1 kg ve üzerinde gelir harika bir lezzete sahiptir.İri meyvelerinin yanı sıra diğer beyaz çeşitlere göre lezzetli ve daha yüksek aromaya sahiptir. Bu çeşidin en büyük özelliği lezzetli ve büyük meyve üretimi ve güçlü yapısıdır. Pazar ve market tezgahlarında soğuk hava olmadan da raf ömrü yüksek olan çeşitlerdendir. İç ve dış arasındaki çarpıcı renk farklılığı ve muhteşem pembe kabuk rengi bulunmaktadır adeta kırmızı çeşitleri andıran bir dış kabuk yapısı vardır. Gövde ve meyve dallarında üç yanaklı ve kalın ve çok adette dikenlidir. Akdeniz İklim şartlarına uyum sağlamış yetiştirilebilecek bir cinstir. İriliği ve verimi açısından Mersin ve Antalya da seralarımızda yetiştirdiğimiz beyaz çeşitlerden birisidir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White
Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White

2 thoughts on “Ejder Meyvesi Pitaya Costarica White

  • Vildan

    Hayırlı günler ejder meyvesinin üretimiyle ilgileniyorum

  • ejdermeyvesipitaya

    Merhabalar,
    Tabiki de 0532 432 07 93 numaradan ulaşabilirseniz detayları görüşebiliriz.
    İlginiz için Teşekkürler

Bir yanıt yazın