Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi  Analizi ve  Faydaları

Ejder Meyvesi  Analizi ve  Faydaları

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile www.ejdermeyvesipitaya.com arasında yapılan proje kapsamında seralarımızda yetiştirdiğimiz Ejder meyvesinin detaylı analizinin yapılarak içerik detaylarının ortaya çıkarılması için belirli adette meyve incelenerek bir rapor ortaya çıkarılmıştır. Bu çalışma sonucunda Anti kansorejen madde tespit edilerek analiz içeriğinde yer verilmiştir. Anti kansorejen madde tedavi amaçlı olmayıp D vitamini gibi etken bir maddenin eksikliğini gidermek adına nasıl kullanılıyorsa Ejder Meyvesi Pitaya da bu şekilde düzenli kullanılabilecek vucuda birçok daha farklı faydası olan bir meyvedir. Mevsiminde taze tüketilerek bu fayda sağlanabilir.

Sağlık için Faydaları

Ejder Meyvesi (Pitaya)‘yı yemenin bilinen çok fazla faydaları yüzünden, süper meyve (yiyecek) olarak adlandırılıyor.

A, B2, B3 ve C vitaminleri, demir, fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok vitamin ve mineral içerir. Aynı zamanda yüksek seviyelerde antioksidanlar içerir.

Ejder Meyvesi (Pitaya)‘nin kansere ve hafıza kaybını önlemeye, kan basıncını artırmaya, kan şekerini düşürmeye, bağışıklık sistemini güçlendirmeye, vücudunuzu detoksize etmeye ve cildinizin, dişlerinizin, gözlerinizin ve kemiklerinizin kalitesini artırmaya yardımcı olduğu belirtilmektedir. Dahası, kabuğunun içindeki et bölümünde bulunan tohumlar iyi bir omega-3 kaynağıdır.

İşte bu meyveyi yediğinizde elde edebileceğiniz başlıca faydalardan bazıları şunlardır:

Kilo kaybı

Yüksek miktarda lif, uzun bir süre boyunca kendinizi tam olarak iyi hissetmenize yardımcı olur. Ejder Meyvesi (pitaya) da kalorilerde düşüktür, bu yüzden ondan vazgeçmek zordur.

Kardiyovasküler Sağlık

Kan basıncını düşürür, çünkü sert atardamarları yumuşatır ve oksidatif stres seviyelerini düşürür.

Detoksifikasyon

Bu meyve, vücudunuzun içini temizler ve zararlı maddeler çıkarır, çünkü antioksidanlarla doludur içi.

Bağışıklık Sistemini Düzenler

Ejder meyvesi (pitaya), içerdiği vitamin ve mineraller nedeniyle vücudunuza enfeksiyon ve enfeksiyonlarla mücadele etmek için gereken tüm desteği sağlar.

Daha geleneksel meyvelerden sıkıldıysanız veya sadece meyve tabağınıza çeşit istiyorsanız, bir deneyin ve ne hissttirdiğini görün.

Kaynak: https://ultimatepaleoguide.com/pitaya/

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

Tel: 0532 432 07 93

 

Bir yanıt yazın