Ejder Meyvesi

Modern Tarıma Geçişte Ejder Meyvesi

Geleneksel Tarımdan Modern Tarıma Geçişte Ejder Meyvesi

Geleneksel tarımdan modern tarıma geçiş yaşadığımız 2020 li yıllarda tarım alanına teknoloji ile birlikte farklı anlayışlar ve uygulamalar da girmeye başlamıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte ilk önce teknik aletler ve yazılımlarla donatılmış yeni sistemler boy gösterir olmuştur.Hep örnek gösterilen yüz ölçümü Konya ilimiz kadar olan Hollanda ve İsrail den modellemeler alınarak uygulamalar yapılmaya başlanmıştır. Bu ülkelerde ki belirgin özelliklerden birisi olan tarım sektöründe ki yatırımcılar şirketler istihdamları ise üniversite mezunları olmasıdır. Türkiye de son dönemde benzer girişimler ve istihdam oluşmaya başlamış bu süreçte ekim ve dikim yapılacak arazi ve bu arazilerin alanları önemli hale gelmiştir. Modern tarıma geçiş yaşadığımız bu dönemde minimum araziden maksimum verim elde etmek temel düsturlardan birisi olmuştur. Bu anlamda tropikal ürün yetiştiriciliği ve yatırımı dikkat çekmeye başlamış ve minimum araziden maksimum verim elde etme konusu yatırımcıları Ejder Meyvesi yatırımına yönlendirmiştir.

Pitaya bir dönüm gibi bir örtü altı yetiştiriciliği ile maksimum verim alınabilecek ihracata dayalı, sürdürülebilir, katma değeri yüksek bir ürün olarak yatırımcılar için cazip bir yatırım aracı olma özelliğindedir. Hazır arazi ve kurulu örtü altı sera sı olan yatırımcılar için ikinci yılında başa baş noktasına ulaşıp artıya geçirmekte hazır kurulu sera olmaması durumunda yeni yapılacak bir yatırımda üçüncü yılında başabaş noktasına ulaşıp artıya geçirme gibi bir özelliğe sahiptir.

Pitayanın Tarihçesi

Ejder Meyvesi Avrupa, Orta Doğu ve Amerika da oturmuş bir pazara sahiptir. Amerika da 1900 lü yılların başlarından bu yana ticari olarak üretim yapılmakta uzak doğuya ise sonradan gitmesine rağmen milyon metre karelerde yetiştirilerek ihracatı yapılmaktadır. Bu konuda Vietnam ve Tayvan en büyük üretici ve ihracatçı konumundadır. Orta Doğu ve Avrupa ya gemilerle çok uzun bir sürede ihraç edilebilirken satler içerisinde Türkiye den Avrupa ülkeleri ve Orta Doğu ülkelerine ulaştırılabilme imkanından dolayı ülkemiz için Pitaya cazip bir  noktadadır.

Pitayanın Özellikleri

Ejder Meyvesi yüksek anti oksidan içermekte ve toplam Fenol bileşiklerinin yüksek olmasından dolayı kanser hücreleri henüz daha oluşmadan savaşarak engelleme özelliğine sahiptir, şeker hastalığında dengeleyici bir rol üstlenmekte bu bakımdan diyabetik rahatsızlığı olan kişilerin reçetelerinde yer almakta, zengin lif içeriğinden ötürü diyetisyenler için yıldızı parlak bir kurtarıcı rolünde, meyve suyu, dondurma, smoothie ve diğer meyve karışımlarıyla mükemmel sunumlarda eşsiz bir yere sahip, ejder meyvesi pembesi şeklinde yakında bizimde dil jargonumuza girecek bir renge sahip olduğu için gıda renklendirici sanayisi için cazibe merkezi halindedir. Tüm sebeplerden dolayı Türkiye içinde gerek pazar gerekse yatırım kararlarında cazibesi yüksek konumdadır. 

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

Tel: 0532 432 07 93

Bir yanıt yazın