Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Gazipaşa Projemiz

Ejder Meyvesi Pitaya Gazipaşa Projemiz

Geleneksel tarımdan modern tarıma geçiş yaşadığımız bu dönemde tarımda teknolojinin kullanılmasıyla birlikte kalifiye yetişmiş iş gücü ve üniversite eğitimli istihdamlar, girişimciler ve yatırımcılar da artık bolca görünmeye başlandı. Bu yeni dönemde minumum yerden maksimum verim elde edilmeye çalışılması, organik ve iyi tarım, mevcut verimi yükseltmenin yöntemleri ve katma değeri yüksek ürünlere yönelim gibi konular ön plana çıktı. Tropikal meyveler katma değeri yüksek olması ve minumum yerden maksimum verim elde etme özelliklerinden ve ihracata dayalı olmasından dolayı yatırımcılar tarafında tercih sebebi oldu. Özellikle ejder meyvesi önce Mersinde sonrada Antalya tarafında giderek büyüyen bir potansiyelde yatırımcıların tercihi oldu.  Gazipaşa da dağların denize paralel olmasından dolayı tropikal iklime en yakın bölgelerimizden birisi konumunda olduğu için bölgede birçok girişimci ejder meyvesine yöneldi. 

Gazipaşa da yatırımcı ve girişimci Av. Süleyman Bey’in Ejder Meyvesi Pitaya serası hayırlı uğurlu olsun. Allah hayırlı bereketli eylesin.

Ejder Meyvesi Pitaya Gazipaşa Serası 5 metre kenar yüksekliği 11 metre orta yüksekliği ile benzersiz iki buçuk dönümlük Ejder Meyvesi Serası oldu. Aylarca uğraşılar ve planlamalar ardından ortaya mükemmel bir eser çıktı. Av. Süleyman Bey’in öncelikle belirlediği arazideki eski seranın kaldırılması ardından iş makinalarının günlerce çalışarak araziyi düzenledi. Düzenlenen araziye toprak eklemeleri yapıldı sonrasında uzun ve meşakkatli bir süreç olan seranın yapımına başlandı günlerce devam eden demir direklerin yerleştirilmesi sonrası naylon ve tüllerin çekilip yerleştirilmesinin ardından Ejder Meyvesi Pitaya fidanlarının dikimi için hazırlıklara başlandı. 

Beton direklerin yerleştirilmesi için taşınmasının ardından ölçümler yapılarak diplerine betonlar dökülerek direkler dikildi ve arkasından özel hazırlanmış karışım toprak direklerin diplerine döküldü ve fidan dikimi başladı. Bu zahmetli ama bir o kadar da heyecan verici sürecin ardından fidan dikimi tamamlandı ve damlama sistemi kararlaştırılarak düzenlenmesinin ardından beton direklerin üzerilerine şapkalar yapıldı. Fidanların can suları verildikten sonraki manzara görülmeye değer bir manzara oldu. Tüm sürecin büyük kısmının tamamlanması yaklaşık bir hafta kadar bir zaman sürdü. Yüksek seranın verime etkileri neredeyse kesin olmakla birlikte önümüzdeki yıllarda daha detaylı bilgiler aktarabiliriz.  

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

 

Ejder Meyvesi Pitaya Gazipaşa Projemiz
Ejder Meyvesi Pitaya Gazipaşa Projemiz
https://www.youtube.com/watch?v=DAUdQI0LE0o&feature=youtu.be

Bir yanıt yazın