Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Dragon

Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Dragon

Lezzet…………………………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………………… (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………………..…(&) (&) (&) (&)

Derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Çeşidi;

‘ SUGAR DRAGON ‘ (Paul Thomson’ın 8-S ‘) Ortalama brix değeri 19-22 aralığında, aroma oranı ile birçok çeşide kıyasla çok yüksek, çok lezzetli bir meyveye sahiptir. Dış kısım kırmızı, meyve etli iç kısmı morumsu-kırmızıdır. Meyveler iri değil, ama harika bir tada sahiptir ve ortalama 300 gram ağırlığa sahiptir.  Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Dragon kendiliğinden tozlayarak meyvesini büyütür.

Bu tür, 2 nedenden dolayı isim değişikliğine uğramıştır 1 ) ilk ismi ‘8-S’ pazarlanabilir bir isim değildi ancak ‘SUGAR DRAGON’ bu meyve için çok hoş ve lezzeti çağrıştıran bir isim oldu. 2) Yetiştiriciler / hibritleyenler arasında çok fazla işlem yapıldığı için kendi kendine tozlanamaması ile ilgili karışıklıklar meydana geldi bu karışıklığı önlemek içinde yeni bir isim verildi ve pazara sunuldu.

Bu çeşit genel tozlayıcı olarak diğer çeşitlere lezzet ve renk vermektedir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Dragon
Ejder Meyvesi Pitaya Sugar Dragon

Bir yanıt yazın