Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Natural Mystic

Ejder Meyvesi Natural Mystic

Lezzet…………………………………………(&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………..… (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………..…….(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ejder Meyvesi Natural Mystic

Natural Mystic Dragon Fruit, Hylocereus cinsinden ve polyrhizus ve undatus türlerinden melez bir çeşittir. Bu çeşit, Türkiye ye, ticari olarak yetiştirildiği Filipinler ve Tayland’dan alınarak getirildi. Bu çeşidin en iyi özelliği, kendine verimli olan birkaç kırmızı etli çeşitten biri olmasıdır. Ejder Meyvesi Pitaya, bu çeşidi Mersindeki serasında yetiştirmekte dir.

BÜYÜMESİ

Natural Mystic’in büyümesi, diğer Dragon Fruit çeşitleriyle karşılaştırıldığında gerçekten muhteşemdir. Gövde ve meyve dallarının büyümesi, üç taraflıdır. Dalları da küçük – orta boy dikenlerden oluşan etli bir yapıya sahiptir. Bu çeşidin paslanma ve küflenmeye duyarlı olduğu gözlenmiş tir. Pas genellikle yağışlı mevsimde ortaya çıkar. Pas lekeleri görünmeye başladığında, sorunu kontrol altına almak ve tamamen yok etmek gerekir. İyi hazırlanmış  toprak ve iyi bir havalandırma yapısı Natural Mystic için bir çok sorunun kontrol altına alınmasına yardımcı olacaktır. 

ÇİÇEKLENME

Natural Mystic, dış yapraklarının uçlarında kırmızıya dönüşen saf beyaz ve sarı olan büyük boyutlu bir çiçek yapısına sahiptir. Natural Mystic’teki çiçek tomurcukları, çoğu kırmızı etli tür çiçek tomurcuklarına benzer. Mersin ve Antalya da çiçek alacakaranlıktan birkaç saat sonra açılır ve gün doğumundan birkaç saat sonra kapanır. Çiçeklerden gelen polen boldur, bu da onu kendi kendine tozlanması ve diğer çeşitleri tozlaştırmak için harika bir polen kaynağı yapar. Akdeniz bölgesinde meyveye dönmesi çiçek açtıktan sonra 35 gündür.

MEYVE

Natural Mystic, tipik olarak 400 – 500 gr arası ağırlığında tutarlı bir kırmızı etli meyve üreticisidir. Meyve, ortalama brix derecesi 15 ve tatlıdır. Daha da büyük meyve elde etmek için Ejder Meyvesi Pitaya olarak, elle tozlaşma veya arı kovanı kullanmayı aynı zamanda tomurcuk azaltmayı öneririz. Bu çeşit 900 gr büyüklüğüne kadar meyve büyütebilmekte ve aynı zamanda karpuz aromasına sahiptir ve 19 brix derecesine kadar da ulaşabilmektedir. Meyveyi bu kadar büyütebilmek için kendi kendine tozlaşabiliyor olmasının yanı sıra arı kullanarak veya elle tozlaşmaya destek vermek gerekir bunun yanı sıra özellikle son bahar döneminde meyve dalında daha fazla duracağı için (havaların soğuması ve günün kısalmasıyla beraber) daha fazla beslenebilmektedir bu durumda da meyve irileşmektedir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Natural Mystic
Natural Mystic

Bir yanıt yazın