Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi

Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi hikayesi (Takipçimizden Gelen ve Cevabımız)

Merhaba,
Karaman şehrimizde yaşamaktayım,
Bir çikolata fabrikasında muhasebe departmanında çalışmaktayım.

Yaklaşık 2 ay önce Ejder meyvesi ile tanıştım.Daha sonra üretimi ile ilgili bir çok video , makale okudum. Yurt dışı ile irtibatlar kurup ithalat fiyatları konusunda bilgi sahibi oldum.İlgilendikçe bu muhteşem bitkiye aşık oldum. Aydında serası olan … bey den 3 adet, Mersinde serası olan … bey den 3 adet fide aldım.
Karaman ikliminin sert olduğunu , bu bitkiye uygun olmadığını bilmekle birlikte , bir çözüm bulabilirim ümidi ile 6 adet fide mi 2 hafta önce saksılara diktim ve evimin içinde muhafaza altına aldım.Kışın eve alır, yazın dışarı çıkarırım diye düşündüm. Fakat 1000 metrekare alana yaklaşık 900-1000 civar fide ekiliyor bilgisinden hareket ettiğimde bu kadar çok saksıyı taşıma konusunda hem evdeki alan hem de iş gücü ve saksı maliyetleri konusunda düğümlendim.Henüz 6 adet fidem var , 1000 tane yok ama nasıl çıkarım işin içinden çözemedim.Burada sera yapsam kışın ısıtmak için hem maliyet gerekecek hemde çalıştığım işi bırakıp seranın başında durmam gerekecek .E bu durumda evde ekmek bekleyen çocuklar ne yeyip içecek.Mersin taraflarında ucuza bir yer bulsam , fideleri diksem , sera yapmasam şimdilik, açık alanda 1 sene kalsalar , sonra….vs düşünce düşünce işte.

Paylaşmak istedim içimdeki sıkıntıyı sadece.

Allah emeklerinizi , sağlık huzur mutluluk ve bol kazanç olarak size döndürsün.
Kolaylıklar dilerim.

Ejder Meyvesi Pitaya Girişimcimize Cevabımız

Merhabalar,

Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi için kullandığınız aşk kelimesi bizim tarafımızdan da sıkça kullanılmaktadır:) Yalnız değilsiniz. Araştırmalarınız ve fiili olarak hayata geçirmeniz takdir edilecek bir durumdur. Hayaller ve fikirler hayata geçmediği sürece kıymeti yoktur ve bu özelliği olmadan insan yaşamına devam edemez.

Sizin gibi 2016 yılı sonundaki  araştırmalar ile başlayan Pitaya Girişimimiz kendimize ait Mersin Erdemlide 3 dönüm Antalya Kepezde 2 dönümlük bir sera kurulumu toplamda 22 çeşit ile 2 yıldan fazla tecrübe çok sayıda fidan dikimi, sera kurulumu, meyve satışı ve yurt içi yurtdışı meyve satış bağlantıları ve Ejder Meyvesi Pitaya yetiştiriciliği danışmanlığına kadar gelmiş durumdadır.

Ejder Meyvesi Pitaya yetiştiriciliği danışmanlığını yaptığımız Gazipaşa da 2 farklı sera, Alanya da 3 farklı sera, Aksu da 1 sera, Mersin de 5 farklı sera, Silifke de 1, Adana da 1, Hatay da 2 farklı sera haline geldi ve tüm bunlar önce hayal ederek sonra araştırarak ve sonrasında da hayata geçirerek oluşmuştur.  

Özetle çıktığınız yolda sebat ederek Pitaya Girişimi nize devam ediniz.

Tropikal iklim şartlarında yetiştirilmeye uyum sağlamış olan Ejder Meyvesi Pitaya  ülkemizde bu iklim şartlarına (yaz kış sıcaklık farkı en düşük, nem oranı vb..) en yakın iklim olan Akdeniz İklimin de yetiştirilebilmektedir. Akdeniz iklim şartlarının hüküm sürdüğü güney bölgelerimizde bile seraların içerisinde iklim olaylarına karşı sürekli kontrol altında tutarak deyim yerindeyse bebek gibi yetiştirmeye çalışmaktayız. Bu bakımdan bölgeniz kış şartları ağır geçtiğinden bitkinin yetiştirilmesi maliyet açısından biraz zor malesef. Kalorifer tipi toprak ısıtmalı sera kurulumları ile deneme çalışmaları yapılabilir fakat kurulum ve bakım maliyetleri diğer bölgelere göre çok daha yüksek olacaktır. Güney bölgelerimizde kurulu sera ve arazi kiralama yada satın alma gibi yöntemler araştırılabilir özellikle uzun vadeli sera kiralama gibi bir yöntem tercih edilebilir. Bunun içinde yine internet üzerinden ilanlar ve bölgesel olarak araştırmalar gerekecektir. Yerinizi bulduğunuzda girişiminize en büyük desteği vereceklerden birisi olacağımız hep hatırınızda olması dileği ile.

İyi günler dileriz.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi
Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi

4 thoughts on “Ejder Meyvesi Pitaya Girişimi

 • ÜMMÜHAN ZEYBEK

  PİTAYAŞK..
  Aslında o mu beni buldu ben mi onu bilmiyorum.Pitaya bende bir heyecan oldu görmeden tadını bilmeden elle tutmadan oldum AŞIK.Mersinden 3 fidan aldım 1 yıl önceydi.geldi günlerce Haftalarca severek okşayarak baktım.Mart ayında 1 gece çığlıklarla karşıladık ilk filizi.derken 2.fidan derken 3.fidan hergün koşarak eve gelir olduk bakmaya nisan ayında attık balkona bir yandan izliyor,bir yandan gelecek hayalleri kuruyorduk.Haziranda karar verdik 100 fidana hemen başladık heyecanla hazırlanmaya geldi 2 gözümün çiçeği geldi.tadına bile bakmadan kurduk serayı.diktik yerleştirdik.DURAMADIK…100 fidan daha ekledik.şimdi heyecanla bakıyoruz büyümeleri heyecan veriyor. gün geçtikçe büyüyen bir bahçem var.içinde uğraşırken vakit nasıl geçiyor anlamıyoruz.İlerleyen zamanda sizler gibi güzel ürün elde etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…MANİSA/SALİHLİ

 • ejdermeyvesipitaya

  Tebrikler..Tebrikler.. Pitaya aşkı yaşayanlar halkasına hoşgeldiniz:) Bu aşk gün geçtikçe azalmayacak daha da artacak haberiniz olsun:) Her türlü soru ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz https://www.ejdermeyvesipitaya.com ve 0532 432 07 93

 • osman

  merhaba ben meyveyi ilk gördüğümde çok etkilendm araştırdım muhteşem mucize bir meyve benim sizden ricam iki yada üç adet fide alıp evde yetiştirmek daha sonra köyümde yetiştirmek istanbulda ikamet ediyorum şu an bu konuda yardımcı olabilirmisiniz yani fide konusunda teşekkür eder işlerinizde kolaylıklar dilerim

 • ejdermeyvesipitaya

  Merhabalar,
  İstanbul da balkonda yetiştirilebilmektedir. Sadece kış dönemi karlı dönemlerde içeri almak yada balkonu kapatmak gerekecek. Bahar dönemide yeniden balkonda bakım yapabilirsiniz sonbahar ve kış döneminde biraz daha az sulama yapılmalıdır. Detaylı bilgiler için https://www.ejdermeyvesipitaya.com.
  İlginiz için Teşekkürler.

Bir yanıt yazın