Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Condor

Ejder Meyvesi Pitaya Condor

Lezzet……………………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………….(&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ………………(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Condor derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir.

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Condor Çeşidi;

Condor Ejder Meyvesi Pitaya, Hylocereus cinsinden ve guatemalensis türünden gelir. Bu çeşit çapraz tozlanmaya ihtiyaç duyar. Meyve süper parlak mor eti ile çok büyük boyutludur. Dıştaki kabuk kısmı açık yeşil ve pembe tondadır; parlak mor eti olgunlaştıkça pembemsi kırmızıya döner. Bu melez cins meyve büyüklüğü ortalama 450 – 750 gram arasında ve çok hoş bir dış görünüme sahiptir. Meyvenin tatlılığı ortalama 19 brix değeri ile istisnai bir tadı vardır. Bu türün meyvesinin Güney Kaliforniya’da düzenlenen Pitaya Festivali’nde en lezzetli olan çeşitlerden biri olduğu ilan edilmiştir. Condor bir Nikaragua ve Guatemala Pitaya türleri arasında geçiş yapmış en lezzetli meyvedir. Fidanlar, ideal koşullar altında hızla adapte olur ve çok hızlı büyür. Hylocereus guatemalensis cinsinlerindeki gibi üç yanaklı görünümü vardır ve dikenleri küçüktür.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Condor
Ejder Meyvesi Pitaya Condor

2 thoughts on “Ejder Meyvesi Pitaya Condor

 • Ömer

  Merhaba,
  Condor fidan satışınız başlayacak mıdır?
  Ayrıca bu türle ilgili merak ettiğim iki husus var: 1- Bazı yerlerde sitenizdeki bilginin aksine elle tozlamaya gerek olmadığı yazıyor hangisi doğrudur? 2- Çapraz tozlama gerekiyorsa hangi türle olmalıdır?

 • ejdermeyvesipitaya

  Merhabalar,

  Condor % 100 manuel tozlamaya ihtiyaç duyar tecrübeyle sabittir. Çapraz tozlamada genel tozlayıcıların hepsi tozlaşmasında iş görür. Kırımızı genel tozlayıcılar tercih edilebilir. Condor fidanı çooğaltmıyoruz bu mevcut durumdan dolayı.
  İlginiz için Teşekkürler

Bir yanıt yazın