Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Elle Dölleme

Ejder Meyvesi Elle Dölleme

Ejder Meyvesi yatırımı planlayanların bu meyvenin ağacını dikmek isteyenlerin, araştıranların ilk sorusu fidanların fiyatı nedir?

Tabi ki de fidanın fiyatı önemli, yatırım yapılırken her kalem çok önemlidir fakat yaptığınız yatırımın  1,5 veya 2 yıl sonra boşa giden bir yatırım olduğunu öğrenmek o kadar emeğinde boşa giden bir emek olduğunu öğrenmek büyük bir hüsrana sebep olacaktır. Hüsranın kaynağı dikim yapılan pitaya nın elle dölleme ya da sadece çiçek açan, meyveye dönmeyen cinslerinde piyasada olması ve bu cinslere yatırım yapılmasıdır.

Bu yatırımın hüsranla sonuçlanmaması için baştan iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Art niyetli ya da ne olduğu hakkında tam bir bilgisi olmadan yapılan fidan satışlarının sonu hüsrandır malesef. Pitaya nın elle dölleme mi ? meyve vermeyen sadece çiçek açan cinsi mi? Yada kendi kendine dölleme yapan sağlıklı bir cins mi? olduğu gözle görülerek anlaşılamaz.. hepsinin gövde ve meyve dalları yapısı hatta çiçeklerinin yapısı bile birbirine benzemektedir. Bu önemli detayı fark etmek fidan aşamasında mümkün olmadığı için yatırımcı alıp dikimi gerçekleştirecek ve en erken 1,5 yıl sonra çiçek ve meyve döneminde anlayabilecektir o zamanda artık çok geç olacaktır. Çünkü bu ancak meyve döneminde çiçeğin açılıp bir türlü meyveye dönememesiyle anlaşılabilecek bir durumdur.

Pitaya yatırımının yapılmadan önceki en önemli konular, sera nın ya da bahçenin gezilmesi meyve veya çiçek döneminde ise meyvesinin tadına bakılması, ağaçların genel görünümlerinin ve sağlıklarının nasıl olduğunun gözle kontrolü ve  bir fidan alımında dikiminde bakımında yani satış sonrası desteklerinin olup olmadığıdır. Satış sonrası destek ya da danışmanlık verilen projeler başarı için ön göstergelerden birisidir. Tropikal iklim şartlarında yetiştirilen bitki ılıman iklim kuşağındaki ülkemizde yetiştirilirken farklı teknikler ve uygulamalarla meyve alınabilmektedir bunun için danışmanlık alınan projeler yetiştirilme sırasında desteklenmekte ve sorunlar minumum seviyeye indirgenmektedir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

Tel: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Elle Dölleme
Ejder Meyvesi Elle Dölleme

One thought on “Ejder Meyvesi Elle Dölleme

Bir yanıt yazın