Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Rixford

Ejder Meyvesi Pitaya Rixford

Lezzet…………………………..(&) (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………… (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………….(&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Rixford derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir.

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Rixford Ejder Meyvesi Pitaya Çeşidi;

Rixford Ejder Meyvesi Pitaya, Hylocereus guatemalensis cinsinden melez çeşittir. Meyve, 300 – 750 gram ağırlığında, büyük ebatlı pembe-mor etli meyvelerden oluşan bir türdür. Kendiliğinden tozlayamaz ve çapraz tozlanmaya ihtiyaç duyar. Vietnam White, Philippines Purple, Colombia Red, Edgar, Royal Red gibi genel tozlayıcıların polenleri ile tozlama gerçekleştirilebilir manuel olarak yapılabileceği gibi arı yardımı ile de tozlaşma gerçekleştirilebilir. Çoğu Hylocereus guatemalensis cinsinde olduğu gibi küçük üç açılı dikenleri vardır. Bitki başlangıçta yavaş büyüyor ve çiçek açması için daha olgun olması gerekiyor. Olgunlaşıp büyüme gerçekleştikten sonra agresif hale gelir ve yüksek verimli bir hale gelir. Meyvesi çok lezzetlidir ve brix değeri 18’dir. Yapılan araştırmalar, Niezel ile çaprazlanan bu türün Cosmic Charlie (2-S), Dark Star (9- ), (S),Physical Graffiti (1-S), Purple Haze (5-S) ve Delight (3-S) gibi çeşitlerin türetilmesinde rol oynadığı bulundu. Ayrıca araştırmalara göre Rixford ile Houghton  türlerinin tozlaşması ile Voodoo Child (8-S) türü elde edilmiştir . 

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Rixford
Ejder Meyvesi Pitaya Rixford

Bir yanıt yazın