Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri

Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri   

Ejder Meyvesi Pitaya temel olarak 3 farklı türe sahiptir dış kabuğu sarı ve iç kısmı beyaz olan, dış kabuk kısmı pembe olup iç kısmı kırmızı ve beyaz olan. Dış kısmı pembe olup iç kısmı pembe veya mor olarak yetişen cinsler olsa da bunlarda genel başlık altında kırmızı cins olarak adlandırılmaktadır. Özellikle bu iç kısmı pembe ve mor olan türler iç kısmı beyaz olan cins ile kırmızı olan cinsten bazıları ile çapraz dölleme yöntemiyle ortaya çıkmış farklı ebat ve tattadırlar. Verim olarak farklılık gösteren tüm bu türlerin yetişme şartları, yetiştirildikleri topraklar ve iklim durumu gibi dış faktörler gerek büyüklüklerini gerekse tat ve iç renklerini etkilemektedir. Türlerin genel karakteristtik yapıları aynı türün aynı olmakla birlikte bu sıraladığımız dış faktörler de etkili olmaktadırlar. 

     Dış kabuk kısmı pembe olan iç et kısmı beyaz olan hafif aromalı hatta aromasız bile denilebilir ken iç et kısmı kırmızı olan daha aromalı ve dış kabuk kısmı sarı olanlarının tatları çok daha aromalı çok tatlı bile denilebilir. Ejder Meyvesi Pitaya ‘nın dış kabuk kısmı sarı olan birkaç farklı isim ve tür olarak mevcut ve genelde aroması yüksektir. iç et kısmı beyaz olanlarında ekşimsi çok tatlı yada neredeyse salatalık gibi tatsız olanları da mevcuttur bu durum cinsi ve yetiştirilme şartlarıyla doğrudan ilgilidir. Dış kabuk kısmı pembe olup iç et kısmı kırmızı olanlar beyaz olanlarla çapraz dölleme ler yapıldığından iç kısmı pembe olanlar ve mor olanlar ortaya çıkmış bular da genetik olarak farklılaşmaya gitmiştir. Safkan elle dölleme istemeyen kendi kendini dölleyebilen iç kısmı kırmızı olan cinsler çok az adettedir ve aromaları yüksek yenilmesi çok keyiflidir. Çapraz dölleme ile ortaya çıkan pembe ve mor olanlar aroma yönünden muhteşem olurken bir kısmı elle dölleme yapılarak meyveye ulaşılabilmektedir.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri
Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri
Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri
Ejder Meyvesi Pitaya Genel Türleri

Bir yanıt yazın