GOLDEN YELLOW ”GOLDEN DRAGON”

EJDER MEYVESİ PİTAYA GOLDEN YELLOW ”GOLDEN DRAGON”

Lezzet……………………………………………… (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi………………………….. (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……….……………….(&) (&) (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Golden Yellow ‘‘Golden Dragon’’derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 
(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Golden Yellow ‘‘Golden Dragon’’ Ejder Meyvesi Pitaya Çeşitleri

Sarı dış kabuklu, Hylocereus cinsinden bilinen bir Ejder Meyvesi veya Pitaya çeşididir. Hylocereus Undatus’a benzer dış kabuk kısmı pembe değil tam olarak sarıdır. Hasat zamanı da diğer çeşitlerle benzerlik gösterir. Nisan – Mayıs ayların da çiçeklenme ler başlar Temmuz ayında hasat dönemi başlar ve Aralık ayına kadar devam eder.  Meyve genellikle 450 ila 900 gram arasında değişen ortalama bir ağırlığa sahiptir. Bitki, gövdesi boyunca orta büyüklükte dikenler bulunan yeşil üç taraflı bir büyümeye sahiptir.  Bu tür kendi kendine tozlanır ve manuel olarak elle tozlamaya ihtiyaç duymaz. Çok popüler bir çeşit ve lezzetinden dolayı hızlı tüketilmektedir. Bu cins Tayland Tarım Bakanlığınca hazırlanmış sertifikalarıyla birlikte Tayland dan getirtilmiştir. Golden Yellow ‘‘Golden Dragon’’  Ejder Meyvesi Pitaya çeşidi, Akdeniz İklim şartlarına ve  topraklarına uyum sağlamıştır.

Maliyetler, yetiştiricilik, danışmanlık ve pazar hakkında diğer tüm detaylar için bize https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim ulaşabilirsiniz.

Ejder Meyvesi Pitaya

Ejder Meyvesi Pitaya nın sağlığa ve insan vücuduna faydaları hakkında detaylar için https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

MOBİL TEL: 0532 432 07 93

4 thoughts on “GOLDEN YELLOW ”GOLDEN DRAGON”

 • 10 Kasım 2019 tarihinde, saat 15:54
  Permalink

  golden yellow satışı varmı

 • 11 Kasım 2019 tarihinde, saat 07:57
  Permalink

  Merhabalar,
  Henüz Golden Yellow çeşidinin satışı başlamamıştır.
  İlginiz için Teşekkür ederiz.

 • 19 Ocak 2020 tarihinde, saat 19:11
  Permalink

  Fide satisi basladimi acaba

 • 2 Şubat 2020 tarihinde, saat 16:35
  Permalink

  Merhabalar,
  Fidan satışımız 70 e yakın çeşitlerimizde mevcuttur. detaylı bilgi için https://www.ejdermeyvesipitaya.com ve 0532 432 07 93

Bir cevap yazın