Ejder Meyvesi

EJDER MEYVESİ PİTAYA ARMANDO

EJDER MEYVESİ PİTAYA ARMANDO

Lezzet……………………………………………… (&) (&) (&) (&)
Meyve Üretimi…………………………… (&) (&) (&) (&) (&)
Yetişme – Verim ……………..…………………….. (&) (&) (&)

Ejder Meyvesi Pitaya Armando derecelendirme tablosu:

Lezzet : Ejder Meyvesi Pitayanın tatlılığını test ederken refraktometre denilen bir cihaz kullanılır. Brix tatlılık ölçeği demektir nişastanın şekere dönme aşamasının başlangıcıdır. Bu ölçek 0 – 32 arasındadır. Sayı ne kadar yüksekse meyve o kadar tatlı ve lezzetlidir. Tatlılığa ek olarak, bu derecelendirme verilirken, boyut ve lezzet gibi benzersiz özellikler de dikkate alınır. 
Meyve Üretimi : Derecelendirme için, tek bir bitkiden kaç tane meyvenin üretildiğine bakılır. Ayrıca, büyümesinin ne kadar kolay ya da zor olduğu düşünülmektedir. Örneğin, kendi kendine yeten çeşitlilik yani kendi kendini tozlayabilen, kendi kendine tozlayamayan çeşitlilikten daha yüksek bir puan alır. 
Yetişme – Verim : Bu bitkinin genel sertliğinin ve veriminin bir değerlendirmesidir. Buna ek olarak, bitkinin dikimden sonra ne kadar hızlı adapte olduğunu ve ilk meyveyi vermesinin ne kadar süreceğini de incelenmektedir. 

(&) = Zayıf 
(&) (&) = Ortalamanın altında 
(&) (&) (&) = Ortalama 
(&) (&) (&) (&) = Ortalamanın üstünde 
(&) (&) (&) (&) (&) = Mükemmel

Ürün Açıklaması

Ejder Meyvesi Pitaya Armando Çeşidi;

Armando, Hylocereus cinsinden ve costaricensis türünden gelen bir Ejder Meyvesi çeşididir. Bu çeşit, başlangıçta Honduras ve Nikaragua sınırına yakın doğal ortamında toplandı. DNA testi, bu çeşidin Nikaragua’da ticari olarak yetiştirilen bir Ejder Meyvesi çeşidi olan San Ignacio ile yakın bağı olduğunu göstermektedir. Bitki, diğer çeşitlere göre daha kalındır ve dış kısmındaki mumsu zar yapısı nedeniyle dona ve ısıyı çok iyi tolere eder. Çiçekler geceleri açılır ve sabah kapanır. Bu çeşidin meyve vermesi için elle tozlaşma veya arı ile diğer böcek çeşitlerinin yardımı gerekir. Tozlaştıktan sonra meyve iyi boyuttadır ve tadı ortalama 450 gram ağırlığındadır. Çoğu koyu kırmızı et çeşidinde olduğu gibi, et serttir ve hafif bir tatlılığa sahiptir ve tadı aromalıdır. Brix değeri tatlılık ölçeğinde 17 göstermektedir.

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/  

Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim     

Ejder Meyvesi Pitaya Armando
Ejder Meyvesi Pitaya Armando

Bir yanıt yazın