Ejder Meyvesi

Ejder Meyvesi Pitayanın Sağlığa Faydaları

Ejder Meyvesi Pitayanın Sağlığa Faydaları

Ejder Meyvesinin (Pitaya) Güney Amerika ve Asya’daki tropikal ve subtropikal bölgelerde, ejder  meyveleri oldukça fazladır ve bolca yetişir. Ejder Meyvesinin (Pitaya)’nın  dış derisi, gerçekten ejderhaları anımsatan kaktüs benzeri bir deridir. Kaktüs bitkisi olarak kabul edilen canlı yeşil ve kırmızımsı-pembe tonlar, meyvelerin besin maddesi dolu olduğunu gösterirken, siyah tohumlarla kaplı beyaz kahverengi et birçok zengin ve doğal özelliklere yol açmaktadır.

Dragon Fruit olarak da bilinen bu eğlenceli görünümlü meyveler her biri yaklaşık 60 kalori içerir ve C, B1, B2 ve B3 vitamini açısından zengin, demir, kalsiyum ve fosfor gibi minerallerdir. Ve hepsi değil. Bu kesinlikle en iyi “süper meyveler” den biridir.

 1. Kilo Vermenize Yardımcı! Kilonuzu korumak, ama bunun yanında tatlı ihtiyacınızı gidermek için müthiş bir meyve.
 2. Kolestrolü Düşürür!  Kötü kolesterol düzeylerini düşürmeye ve kalp rahatsızlıklarını iyileştirmeye ciddi şekilde yardımı var. Ejder meyvesi, tekli doymamış yağların mükemmel bir kaynağıdır ve kalbin mükemmel bir şekilde kalmasına yardımcı olur.
 3. Sindirim Sisteminizi Düzenler! temizlemek için bir ejder meyvesi yiyin. Zayıf sindirim ve kabızlıklara yardımcı olabilecek yüksek lif içeriğine sahip olduğundan farklı hemen göreceksiniz.
 4. Ejder Meyvesi Pitaya Faydaları arasında Kanserle Savaş mak vardır!  Seralarımızdaki meyvelerden yaptırdığımız analizlerde çıkan Toplam Fenol Bileşikleri (GAE/L) oranı 447,58 çıkmıştır bu çıkan yüksek orandaki fenoller kanser hücreleri henüz başlarken savaşarak henüz başlangıç aşamasında yok eder.  Aktif Antioksidanlar sayesinde; serbest radikallerin ve kanser üreten diğer maddeleri atmak için, antioksidan içeren gıdalar yenmesi gerekmektedir. Bunların en başında gelenlerden biri ejder meyvesidir.
 5. Diyabetle Savaşır! Ejder Meyvesi (Pitaya) daki yüksek lif miktarı şeker sivilerini bastırarak kan şekeri seviyelerini dengeye getirebildiğinden şeker hastalığının düzenlenmesine yardımcı olur. Bununla birlikte, herhangi bir diyet değişikliğinde sizin için iyi bir besin olduğundan emin olmak için doktorunuza danışmanızı da öneririz.
 6. Yaşlanma Belirtilerini Azaltır! Zengin antioksidanlarla ejder meyveleri yemek cildi sıkı ve genç tutar. Yaşlanma karşıtı maskelere doğal bir alternatif olarak balla birlikte verilen meyveleri kullanarak bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz.
 7. Renkli Saçlara Birebir! Ejder Meyvesi (Pitaya) suyu renkli saçların tedavisinde mükemmeldir. Saçınıza kabuk ve çiçeklerinin suyunu uygulayabilirsiniz. Bu, saç foliküllerini açık tutacak ve saçlarınızın nefes almasını sağlayacak ve sağlıklı kalacaktır.
 8. Artriti Bastırır! Artrit direkt olarak eklemleri etkiler ve ciddi iritasyona ve hareketsizliğe neden olur. Diyetinize ejder meyvesi eklemek, bu rahatsızlıklarla savaşmanıza yardımcı olabilir. Ejder Meyvesi (Pitaya) artritten muzdarip kişiler için yararları o kadar fazladır ki genelde “anti-inflamatuar meyve” olarak anılır.
 9. Sivilcelere Karşı Koruyucu! Bu tedavi sadece gençler için değil. C vitamini açısından zengin olan bu meyve, mükemmel bir tropikal merhem haline gelir. Bir dilim Ejder Meyvesi (Pitaya)’nı bir macun haline getirin ve yüzünüzdeki veya cildinizdeki kızarık bölgelere uygulayın, sonra su ile durulayın. En iyi sonucu almak için günde iki kez kullanın.
 10. Güneş yanığı cildi rahatlatın! Ejder Meyvesi (Pitaya)’ni salatalık suyu ve bal ile birleştirerek, yanmış cildi yatıştıran aloe gibi bir bileşik oluşturabilirsiniz. B3 vitamini bol miktarda bulunur, Ejder Meyvesi (Pitaya) güneş yanığını nemlendirerek etkilenen bölgeyi iyileştirmede yardımcı olur.

Ejder Meyvesinin (Pitaya) , günlük hayatınızın bir parçası haline nasıl getirebilirsiniz?

Günlük elma veya muzdan bıktınız mı?

Ejder Meyvesinin (Pitaya) bulmak ve yemek gerçekten çok kolay. …. İletişim bölümünden sadece bize ulaşmanız yeterli. Size anında dönüş yapacağız…. İster fidan alarak yetiştirmek isteyin, isterseniz sadece yemek isteyin. Bize ulaşmanız yeter!

Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz https://pitayasepeti.com/2020/04/03/pitayanin-faydalari/

Pitaya Elementler i kullanım hakkında daha detaylı bilgi için 0532 432 07 93 https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim

 

Ejder Meyvesi Pitayanın Sağlığa Faydaları
Ejder Meyvesi Pitayanın Sağlığa Faydaları

2 thoughts on “Ejder Meyvesi Pitayanın Sağlığa Faydaları

 • Kadir

  Fiyat

 • ejdermeyvesipitaya

  Merhabalar,
  Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirseniz detayları görüşebiliriz.

  Ejder Meyvesi Pitaya faydaları hakkında daha fazla detaylı bilgi için linki tıklayarak bilgi edinebilirsiniz http://pitayasepeti.com/2019/02/01/pitayanin-faydalari/

  Fidan ve Meyve satışı hakkında daha detaylı bilgi için https://ejdermeyvesipitaya.com/iletisim

  https://www.ejdermeyvesipitaya.com adreslerimiz.

  Türbe Mah. Hutbetaşı Cad. No:90 Erdemli – Mersin

  Altıayak Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:99 Kepez – Antalya

  Toplantı için: Bahçeşehir Merkez Başakşehir – İstanbul

  MOBİL TEL: 0532 432 07 93 – 0507 708 84 00

Bir yanıt yazın